בשנים האחרונות, קירה נייטלי ("שודדי הקאריביים") מנצלת את מעמדה הרם כשחקנית מצליחה כדי להעלות למודעות נושא חשוב: היחס המחפיר של גברים לנשים בתעשייה ובכלל. בריאיון למגזין וראייטי מ-2018, חשפה השחקנית כיצד הוטרדה מינית והושתקה על ידי גורמים בתעשייה. לדבריה, "אני חושבת שכולן נאבקו בתופעה הזו ועברו מקרים דומים, ואני לא מדברת רק על שחקניות. אני לא מדברת רק על אונס, אני מדברת על נשים שתפסו בחזה שלהן במהלך בילוי בבר או הרגישו יד של גבר זר מתחת לחצאית שלהן".

בינואר האחרון, נייטלי התבטאה בנושא אחר ופחות מדובר, גם הוא נוגע להתנהלות של גברים מול נשים בתעשיית הבידור. בריאיון לפודקאסט של בית האופנה שאנל, השחקנית הסבירה כי היא לא מעוניינת לצלם סצנות אינטימיות בבימוים של גברים. "אני כבר ממש לא מרגישה בנוח לגלם את נקודת המבט הגברית. אתם יכולים להשתמש במישהי אחרת, אני מעדיפה לא לעמוד בעירום מול קבוצה של גברים". 

כעת, נייטלי ממשיכה לאייש את תפקיד השגרירה האקטיביסטית-פמיניסטית של הוליווד. בריאיון למגזין הרפרס בזאר, הסבירה השחקנית כי הטרדות מיניות הן הרבה יותר נפוצות משאנשים עשויים לחשוב. לדבריה, מדובר בבעיה כל כך רווחת - כך שאין אישה שלא הייתה קורבן של הטרדה, כולל היא עצמה. כשנשאלה נייטלי האם חוותה הטרדה מינית, אמרה כי "כן! כלומר, כולן חוו. אני לא מכירה מישהי שלא הוטרדה מינית באיזשהי דרך. בין אם מישהו חשף את עצמו מולך, או מישש אותך, או בחור שאמר לך שהוא יחתוך לך את הגרון, מה שזה לא יהיה. כולן הוטרדו".

השחקנית המשיכה וסיפרה כי "נשים התחילו לכתוב את כל אמצעי הזהירות שהן נוקטות בהם כשהן הולכות הביתה כדי לוודא שהן בטוחות. ואז חשבתי, 'אני משתמשת בכל אחד מהם, ואני אפילו לא חושבת על זה'". לדבריה, המצב הנתון בו נשים נאלצות לחיות את חייהן בפחד מהטרדה הוא "פאקינג מדכא".