עדכון: אחרי שהותקפה ברשתות החברתיות, פיטוסי התנצלה על הפוסט הנפיץ בסרטון שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה. לדבריה, היה זה "יום סוער ביותר. להבדיל ממה שאנשים חושבים, הדבר האחרון שרציתי זה פרסום מהסוג הזה, אני לא שחקנית משועממת. הפוסט שהעליתי עם הקריקטורה לא נבע משיעמום ולא מרצון ליצור כותרות, ובטח לא לפגוע. אני מודעת לזה שהשואה היא נושא מאוד רגיש אצלנו, גם אני בת למשפחה של אנשים ששרדו את השואה".


השחקנית הסבירה כי "מה שהניע אותי להעלות את הקריקטורה הזו שבה רואים שבה רואים את מנכ"ל פייזר עומד במועל יד וצועק הייל פייזר הייתה המחשבה על כך שילדים לא צריכים להיות חלק מניסוי. גם אם מיטב המוחות עבדו על חיסון, אנשי רפואה ומדענים אחרים טוענים שזה מסוכן. זה לא נבדק עדיין, אין עוד זמן מספיק ארוך בשביל לבדוק איזה תופעות לוואי יהיו, אז הם מעדיפים לא לחסן ילדים. אני, מאחר ואני שחקנית, אז אני לא אומרת 'אני מעדיפה לא לחסן ילדים' אלא אני צועקת את זה. מדם ליבי. אני צועקת את האמת שלי".

פיטוסי אמנם עומדת מאחורי עמדתה בנושא החיסונים אבל היא מבהירה כי הדרך שלה להביע זאת הייתה שגויה ופרובוקטיבית: "אני חושבת שבמדינה כזו מן הראוי שיהיה מותר לבן אדם להגיד את דעתו אבל לא בחוסר טעם, וזה מה שאני עשיתי ואני מתנצלת על הפגיעה שלי באנשים. אני מתנצלת, השואה זה נושא מאוד רגיש, אני יודעת שמנכ"ל פייזר הוא בן להורים ניצולי שואה. אני חולקת על הרצון שלו לעשות את הניסוי על ילדי ישראל, אבל שוב אבקש סליחה על הדרך הפרובוקטיבית, הלא מוצלחת וחסרת הטעם שבה (הבעתי את דעתי) עם הקריקטורה הזו, יכול להיות שאין לי קריירה בתחום ואני צריכה לעזוב את זה ולהמשיך לשחק. אבל תמיד אאבק על זכותי להגיד את מה שיש לי להגיד. מאחלת לכולנו שנפסיק לריב, אהבה גדולה ובריאות טובה - ושנחזור להיות עם". 


השחקנית אורנה פיטוסי, שכיכבה בשלל סדרות וסרטים ישראלים (וזכורה בעיקר מ"הפוך", "שבתות וחגים" ולאחרונה גם "מנאייכ"), פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט שנוי במחלוקת שכבר הצליח לעורר מהומה ברשתות החברתיות. בפוסט המדובר ניתן לראות קריקטורה של מנכ"ל חברת פייזר אלברט בורלה בדמותו של אדולף היטלר, כשלתמונה צירפה השחקנית את הכיתוב "הייל פייזר" והתיאור "איך יהודים הם אלו שבסוף שואפים להרוג ילדי יהודים".

מאז עלייתו של הפוסט פיטוסי הייתה תחת מתקפה מצדם של גולשים רבים. גולש אחד כתב: "השוואה מחליאה, לא הגיונית, נוטפת עיוות". "אורנה מה קרה לך?", הוסיפה גולשת שנייה, ואחר הוסיף: "הייתי חייב לבדוק שזה אמיתי. אם רצית להעלות סערת רגשות, הצלחת, רק לא לחיוב. כל שורד שואה יזדעזע מהפוסט הזה, כל נכד וכל מי שיש לו קשר לשואה ולשורדיה אמור להזדעזע מהפוסט הזה. מאחל לך שתמיד תהיי בריאה ואולי כדאי לך לדבר עם אנשים שהחלימו ולקרוא להם שקרנים בפרצוף שלהם. כל כך חבל לי לראות דברים כאלה".

עוד גולשת כתבה לפיטוסי: "איך את מעזה? עוד לא עברו יומיים מיום השואה מהתמונות והסיפורים על רוצחים אכזריים. אם לא ממציאי החיסונים הגאונים, והרוב השפוי שהתחסן, לא הייתה לך ולחבריך כפויי הטובה עכשיו את הפריווילגיה ללרלר שטויות שמוזילות אותך ואת השואה. איזה מזל שאת מייצגת מיעוט סהרורי שכל מה שחשוב לו באמת זה להיות מיוחד ומגניב ובטח שלא טובת העם או הילדים".

הפוסט אמנם נמחק כעבור כשעה, אבל תגובות נוספות נגד פיטוסי (ושלא בפוסט המדובר) כבר מציפות את האינטרנט. גולש אחד הגיב: "יש אנשים שלא צריכה להיות להם גישה לאינטרנט", ואחרת כתבה לפיטוסי: "תת רמה, בושה של התנהגות. יש לי חלחלה בגוף". מאז הסערה, פיטוסי פרסמה פוסט אחר בחשבון הפייסבוק שלה, ובו התייחסה לציור המחוק: "גם אדם שעבר במעבר חצייה כשיש לו אור ירוק עלול להידרס על ידי משאית שעוברת באדום".

זו אינה הפעם הראשונה בה פיטוסי מביעה התנגדות נחרצת לחיסונים. לפני כיממה שיתפה השחקנית סרטון שמתאר את המקרה של ד"ר אבשלום כרמל, שהתנגד לחיסוני ילדים ועל כן נשלל רשיונו. פיטוסי גם פרסמה פוסט בו היא משתפת את נהלי הקורונה המעודכנים כפי שפרסמו במלונות פתאל, וצירפה את התיאור "תמשיכו להתקפל... מוותרים על התענוג להתארח בתנאים שלכם". לקראת יום השואה, כתבה השחקנית: "כמה מצחיק/עצוב מ-1 עד 100 להיות מוזמנת לנאום על במה בטקס יום השואה ולא לקבל אישור לעלות עליה בגלל התו הירוק?" 

השחקנית הוזמנה לטקס פרסי הטלוויזיה שהתקיים אתמול (ראשון) אך לא נכחה בו, והסבירה בעבר כי הסיבה היא סירובה לעבור בדיקת קורונה על מנת להיות מורשה לקחת חלק בטקס: "הם ניסו לשכנע וביקשו ממש יפה אבל גם הבינו את ההחלטה שלי לא להיכנע ולא לעבור בדיקה רק כדי להשתתף בטקס. בכל פעם שאנחנו מסכימים לגדר שנפרצת, גדר רחוקה הרבה יותר נפרצת גם היא. חייבים לעצור מתישהו ועכשיו נראה לי בול הזמן להגיד די לטירוף הזה".