היא גילמה את בל ב"היפה והחיה", את סאם ב"כמה טוב להיות פרח קיר" ואת מג ב"נשים קטנות", אבל בסוף - כולם זוכרים את אמה ווטסון בעיקר בתור הרמיוני גריינג'ר בזכות סדרת סרטי "הארי פוטר". ווטסון, שהתפרסמה עוד כילדה במסגרת הסרטים המצליחים, ניסתה לזכות בשנים האחרונות להערכה גם עבור סרטים שאינם מבוססים על כתביה של ג'יי. קיי. רולינג, ועמדה ביעד הזה בהצלחה. לראייה: "היפה והחיה" בכיכובה היה לאחד מסרטי הלייב-אקשן המצליחים ביותר של אולפני דיסני וגרף יותר ממיליארד ומאתיים מיליון דולרים בקופות. אולם כפי שמסתבר כעת, לא בטוח שהשחקנית בכלל תהיה מעוניינת בקריירה שכזו לאורך זמן.

לפי דיווח חדש בדיילי מייל הבריטי, הסוכן של ווטסון מגדיר את השחקנית כ"רדומה" - מכבסת מילים שלפי הכתבת, שרלוט גרפית'ס, נועדה להבהיר שהיא למעשה "ויתרה על עולם המשחק". לדבריה של גריפית'ס, ווטסון החליטה להתרחק מאור הזרקורים לטובת מערכת היחסים עם ליאו רובינסון, בן זוגה מזה כשנה וחצי, כשעל פי דיווחים לא-מאומתים השניים כבר מאורסים. "אמה ירדה מתחת לפני האדמה", סיפר מקורב לשחקנית ששוחח עם הדיילי מייל, "היא חיה חיים מיושבים עם ליאו. הם שומרים על פרופיל נמוך. אולי היא רוצה משפחה". 

ווטסון ורובינסון, שעל פי דיווחים מתפרנס ממכירה של קנאביס חוקי בלוס אנג'לס, חזרו לאחרונה לעיר אחרי כמה שבועות באיביזה, אבל לפי הסוכן שלה אותה חזרה להוליווד לא מבשרת על תפקידים חדשים כלשהם, והשחקנית "לא מתחייבת לפרויקטים חדשים". 

אם קריירת המשחק ש ווטסון - שטרם התייחסה לנושא - אכן נמצאת בדמדומיה, זה אומר שתפקיד המשחק האחרון שלה היה בעיבוד החדש של הבימאית גרטה גרוויג לספר "נשים קטנות", שיצא בשנת 2019. עכשיו, ובהתחשב בדיווחים החדשים, זה עשוי להסביר כמה דברים שקרו במהלך מסע יחסי הציבור של הסרט המוערך: ווטסון, בניגוד ליתר הקולגות שלצדה, סירבה לקחת חלק במרבית ההופעות התקשורתיות שנוגעות לסרט, ועל פי מקורות ששוחחו בזמנו עם המגזין פייג' סיקס, השחקנית "מוכנה להגיע רק לפרמיירה. אנחנו לא יודעים מה באמת קרה, אם היא לא מרוצה מהסרט או אם יש לה בעיה עם הקאסט". הערכות שונות מאותם ימים רמזו כי ווטסון לא הייתה מרוצה מזמן המסך שקיבלה בסרט, בניגוד ליתר השחקניות שלצדה, אך גם כאן - השחקנית לא התייחסה לשמועות מפורשות לשמועות.