מבצע החיסונים הישראלי הולך וצובר תאוצה: היום (חמישי) צפוי להישבר שיא מתחסנים כש-200,000 ישראלים נוספים עתידים להתחסן נגד הקורונה, ביניהם גם צוותי ההוראה. זאת, אחרי המאבק שניהלה בשבועות האחרונים הסתדרות המורים והאיום בהשבתת החינוך המיוחד אם המורים והגננות לא יתחסנו בהקדם.

מי שעמדה בראש המאבק לחיסון המורים, כמו גם במאבקים רבים נוספים שעלו לכותרות בשנים האחרונות, היא מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד. המזכ"לית הלוחמת, שמעוררת לא מעט אמוציות בכל פעם שהיא מתראיינת על המסך, זכתה לחיקוי ב"ארץ נהדרת" כשמי שנכנסה לנעליה הייתה הקומיקאית תום יער.

הבוקר ב"חדשות הבוקר" בן דוד התחסנה בשידור חי, קראה לצוותי ההוראה לגשת להתחסן והתייחסה כמובן לחיקוי הקורע. "זה מה שנקרא סאטירה. תום יער מחקה אותי די טוב", החמיאה המזכ"לית אך גם הייתה לה הערה אחת: "אני לא מעשנת, אז שלא תדבר על הסיגריות".

מסתבר כי מאחורי החזות הקשוחה וההתבטאויות הנחרצות, מסתתר גם חוש הומור בריא - ויש לנו תחושה שבן דוד נהנתה מהבמה שקיבלה בתוכנית. "בסך הכל החיקוי באמת מצחיק, 'ארץ נהדרת' נפלאה", סיכמה.

מאוחר יותר, גם יער התראיינה ב"חדשות הבוקר" וצפתה בתגובה של בן דוד לחיקוי. "היא הייתה קצת קרה, היא בטוח לא אוהבת את זה. לא נעים לי ממנה, סליחה יפה", התנצלה השחקנית בחצי חיוך, "בואו נודה על האמת, היא יצאה ידי חובה".

יער התייחסה לביקורת שהשמיעה בן דוד על כך שבחיקוי שלה היא הוצגה כמעשנת, למרות שזה לא באמת נכון. "החלטתי שמתאים לה לעשן כי היו לי מורות שעישנו", הסבירה יער, "החלטתי שהיא מורה למרות שהיא לא כל כך מורה. מצטערת יפה, חשבתי שעם נס קפה מגיעה סיגריה. אני ממש מתנצלת".