בדיוק שבועיים חלפו מאז שראש הממשלה נתניהו הבטיח: "בעוד שבועיים אפתח את עולם התרבות", ונראה כי ההבטחה הזו הולכת להיכנס לרשימת ההבטחות שלא צפויות להתקיים. בהתאם, גם חלוקת 64 מיליון השקלים, שהובטחה במעמד הזמר אביב גפן, לא תחל שכן הכסף הזה נועד לפתיחת עולם התרבות. "עולם התרבות והאירועים ממשיך להישאר מאחור", מסר המפיק אלירן ברדוגו שהקים עמותה לסיוע לעמיתיו חסרי העבודה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני שבועיים בדיוק נפגשו נציגי התעשייה עם ראש הממשלה במטרה להגיע למתווה מסודר לקראת פתיחת עולם התרבות והאירועים ויצאו במסר אופטימי, כי בתחילת החודש יפתחו את התעשייה בהתאם למתווה שסוכם. אך הפתיחה המיוחלת לא קרתה, ככל הנראה בשל המשך התפשטות התחלואה בכלל והמוטציה הבריטית בפרט. גם אם הסיבות מוצדקות, בינתיים אנשי תעשיית האירועים והתרבות יושבים בבתיהם בחוסר ודאות מוחלט לגבי החזרה שלהם לפעילות.

מטעם עמותת 'פעימת הלב', המסייעת לאנשי עולם התרבות בתקופה זו, נמסר: "בימים אלו ממשיכות מאות משפחות נוספות לבקש סיוע מהעמותה, מה שמביא לקושי גדול ביכולתה של העמותה להמשיך ולהעניק סיוע כפי שעושה בחודשים האחרונים, הן בפן הביטחון התזונתי באמצעות סלי מזון, והן בפן הנפשי באמצעות סיוע פסיכולוגי אשר ניתן לנזקקים לכך".

בנימין נתניהו עם אביב גפן על מתווה סיוע לתרבות (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
הפגישה של רה"מ נתניהו ושר האוצר כ"ץ עם אביב גפן | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

המפיק אלירן ברדוגו, אשר הקים את העמותה, הוסיף: "שבועיים מאז הפגישה עם ראש הממשלה, שר האוצר ופרויקטור הקורונה ושום דבר לא השתנה. עולם התרבות והאירועים ממשיך להישאר מאחור למרות שיש לנו שליטה ובקרה מלאה על כל האנשים המגיעים למופעים. אנחנו ערים למצב התחלואה אך מצבם של אנשי עולם התרבות והאירועים רק הולך ומדרדר, בכל יום מתקבלות מאות פניות ממשפחות שנזקקות לסיוע שלנו על מנת להמשיך להתקיים באופן בסיסי".

"אני קורא לממשלת ישראל לעמוד בהבטחות שלה, לעמוד בהסכם", המשיך ברדוגו. "להתחיל להעניק דרכונים ירוקים למחוסנים ולפעול בהתאם להחלטות שהתקבלו בפגישה. משפחות שלמות לא מצליחות להתקיים והסוף לא קרב".