סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פרסמה היום (שני) תמונות נוספות מנחיתת רכב החלל "התמדה" על אדמת כוכב מאדים, וסרטון קצר המתעד את הרגעים הדרמטיים שקדמו לנחיתה המרגשת. הצילומים החדשים מצטרפים לשורת תמונות שפרסמה נאס"א שלשום, שתיעדו את נחיתת הגשושית על כוכב הלכת המרוחק ביום חמישי האחרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסרטון החדש מתעד מקרוב את תהליך נחיתת הגשושית על מאדים. בתחילתו, ניתן לראות את פתיחת המצנח שסייע בנחיתה, כשבמקביל נשמעת השיחה בין אנשי נאס"א שליוו את התהליך. בסיומו של כל אחד משלבי הנחיתה, שבמהלכם התנתקו בהצלחה חלקים מרכב החלל, נשמעו ברקע מחיאות הכפיים של אנשי חדר הבקרה של סוכנות החלל בלוס אנג'לס, שליוו בדאגה את המסע שארך כ-8 חודשים.

הנחיתה במאדים (צילום: נאס"א)
תיעוד הנחיתה. מימין: כוכב הלכת | צילום: נאס"א

ככל שהגשושית התקרבה למאדים, ניתן היה לחזות בקרקע האדומה ובשלל המכתשים שמעטרים את הכוכב. לבסוף, כשגלגלי רכב החלל נגעו בקרקע, אנשי נאס"א פרצו בקריאות שמחה והקלה, שסימלו את סיומו המוצלח של המסע הארוך והמורכב לכוכב הלכת המרוחק.

הנחיתה במאדים (צילום: נאס"א)
כוכב מאדים, כפי שנשקף מרכב החלל "התמדה" | צילום: נאס"א

כעת, הגשושית תתפנה לעסוק במשימתה העיקרית: מציאת עדויות ביולוגיות לקיומם של חיים על הכוכב האדום, ואיסופן אל כדור הארץ לצורך ניתוח ומחקר. ייתכן ש"התמדה" תוכל לבסוף לענות על השאלה החשובה: האם יש חיים על מאדים?