עמוס עוז הוא אחד הסופרים הגדולים והמוכרים בישראל, שכישוריו אף זיכו אותו בהכרה עולמית. אולם, ספר אוטוביוגרפי חדש שהוציאה אתמול (ראשון) בתו, הסופרת גליה עוז, חושף צד חדש ואפל באישיותו של הסופר המפורסם: אב מתעלל, שקיים "שגרה של התעללות סדיסטית" בבתו. גליה מתארת בספרה את ההתעללות השיטתית שעברה, ובריאיון לחדשות סוף השבוע, שישודר ביום שבת הקרוב, היא מדברת על כך בגילוי לב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדברים שכתבה עוררו סערה ואילצו את אחיה ואחותה של גליה, פניה ודניאל, להגיב גם כן ולטעון שהם "זוכרים אחרת" את הדברים. גליה, לעומת זאת, מתעקשת שהיא דוברת אמת: "יש איזה עניין כזה, שפתאום אנשים אומרים: 'תראו, היא זוכרת ככה, בואו נכבד את זה'. בסוף יש עובדות, זו לא מלחמת גרסאות ואין כאן שני צדדים. יש צד אחד שמטרידים אותו, מתעללים בו ומכים אותו".

גליה עוז (צילום: N12)
גליה עוז | צילום: N12

לטענתה של עוז, אביה אף התוודה בפניה על מעשיו: "יש מכתב שבו הוא מודה שהכה אותי. כבר גמרנו עם המשחק הזה של 'קרה או לא'. הוא הכה אותי".

מלבד הסבל שגרם לה אביה, עוז מספרת בכאב על הקושי שבהתמודדות עם היחס מהסביבה הקרובה והצורך להוכיח את דבריה. "זה לא רק המשפחה שלי, זה עוד אנשים", אומרת. "מבחינתי זה כמו שידור חוזר, כל החיים שלי אני שומעת את זה. לא נעים להגיד, אבל זה קטן עליי – לשתוק היה קשה יותר".

עוז טוענת שלמרות הקושי של חלק מהציבור לעכל את הדברים שהיא מספרת, המעשים של אביה הם חלק בלתי נפרד מהמורשת שלו: "הזדעזעתם? תתמודדו, תירגעו, זה יעבור לכם. גם זו המורשת שלו. יש לו מורשת, היא שם, גם זה עמוס עוז".