הפסטיגל חוגג 40 שנה - בצורה שלא נראתה עד כה: מיטב הכוכבים מכל הזמנים מתכנסים על במה אחת ולראשונה בחסות הקורונה מופע ללא קהל. מאחורי הקלעים נרשם מפגש היסטורי בין דורות שונים של כוכבים - הדורות שחרשו על הבמות בשנות ה-80' וה-90', לצד הכוכבים שעוד לא נולדו אז. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חני נחמיאס, שכבר ידעה כמה וכמה חגי חנוכה עמוסים, מודה: "זה הפסטיגל הכי גדול שלקחתי בו חלק. זה כמו כל שבעת הפסטיגלים שעשיתי גם יחד, גם בקורונה יכולים לקרות דברים מדהימים". חנוך רוזן מודה: "ידעתי שזה לא יהיה כלכלי, אבל חייבים לעשות משהו השנה. יש לזה חשיבות – שירים ומוזיקה, זה מרים ונותן תקווה".

נועה קירל, מהכוכבות הגדולות של הפסטיגל בשנים האחרונות וגם השנה, מודה: "זה מרגש וזה עוצמתי - יש כאן כוח שאי אפשר להסביר אותו,  'פעם' נפגש עם היום". טל מוסרי, שמופיע בפסטיגלים מאז 1997, גילה שאליאנה תדהר - מהפנים המזוהות של האירוע בעשור האחרון - הייתה רק בת חמש כשהוא התחיל להופיע בכל חנוכה.

מיכל ינאי, שזכתה בעבר בפסטיגל ומשתתפת גם השנה, מוצאת את נקודת האור במופע הווירטואלי: "תחשוב על הילדים שתמיד מתבאסים שההוא יושב רחוק – הפעם כולם רואים אותו דבר". ואכן, הפסטיגל כבר החל והוא משודר באופן דיגיטלי באתר הפסטיגל מדי יום במשך 40 ימים ועד למופע הגדול שישודר בחנוכה.