השחקן לקית' סטנפילד, המוכר בזכות תפקידיו בסרטים "תברח" ו"רצח כתוב היטב" ובסדרה "אטלנטה", עורר אתמול דאגה באשר למצבו הנפשי לאחר שהעלה שורת פוסטים שרמזו על כוונה לפגיעה עצמית. לאחר חשש מצד המעריצים, סטנפילד מחק את הפוסטים המדוברים, ואישר כי מצבו טוב.

בשורת פוסטים שעלו בזה אחר זה, סטנפילד העלה סרטונים בהם ניתן לראות בקבוק של כדורי קרבדילול, המיועדים לטיפול בלחץ דם גבוה ואי-ספיקת לב. באחד מהסרטונים, סטנפילד מזג נוזל שקוף, ככל הנראה אלכוהול, אל תוך הבקבוק וכתב "אני אוהב להיות לבד כי אני יכול לפגוע בעצמי ואף אחד לא יגיד לי לעצור או יתנהג כאילו אכפת לו". 

שאר הפוסטים של סטנפילד זכו גם הם לכיתובים מטרידים, בהם "המציאות משעממת ועוברת יותר מדי לאט ואי אפשר לסמוך על אף אחד" או "המצב מטורף בחוץ אני אשאר פשוט אשאר בפנים מעכשיו". 

הסרטונים, מטבע הדברים, עוררו דאגה בקרב מעריציו של סטנפילד, שפנו לרשתות החברתיות וניסו להסב את תשומת הלב של הגולשים למצבו המסוכן של השחקן. "השחקן לקית' סטנפילד נמצא בסיכון רציני להתאבדות כרגע", כתב אחד מהם, "הצפייה בקריאה לעזרה, בלי לדעת אם מישהו קרוב אליו נקט בצעד כלשהו, מטלטלת אותי". בשלב הזה, חברת Platform, האחראית על יחסי הציבור של סטנפילד, העלתה ציוץ בו נכתב: "לקית' בסדר. תודה על הדאגה. דיברנו איתו. אנחנו מעריכים את האהבה שיש לכולכם". 

בהמשך, גם סטנפילד עצמו הרגיע את המעריצים, מחק את הסרטונים המדאיגים והעלה פוסט חדש. "אני בסדר, כולם! אני מעריך את זה שכולם דואגים לי אבל אני במצב טוב. אני לא פוגע בעצמי. המון אהבה", כתב, והוסיף: "אני מתנצל אם הדאגתי אתכם". גם פוסט ההרגעה של סטנפילד נמחק בשלב מסוים, וכעת חשבון האינסטגרם שלו ריק לחלוטין.

אחד מאותם גולשים שדאגו לשלומו של סטנפילד היה השחקן פאטון אוסוולד, שדיבב לצד סטנפילד בסדרה "בוג'ק הורסמן". כשסטנפילד אישר ששלומו טוב, אוסוולד מחק את הציוץ המודאג שלו והעלה ציוץ נוסף בו כתב: "בדיוק קיבלתי אישור שלקית' בסדר. סליחה אם הגזמתי בתגובה שלי. בסדר, אני אקח קצת הפסקה מטוויטר. תסמסו או תכתבו לי למישהו שלא סימסתם או כתבתם לו הרבה זמן, ותאמרו לו על זיכרון מגניב שיש לכם איתו. לילה טוב".


מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400