היקום הקולנועי של "אמריקן פאי" מתחלק לשניים: מצד אחד, הוא כולל את ארבעת הסרטים שהגיעו לבתי הקולונע, וליוו חבורת תיכוניסטים הורמונליים לאורך תחנות מרכזיות בחייהם ובחיי המין שלהם - מאובדן הבתולים בערב נשף הסיום, עבור בהרפתקאות מיניות בקולג', התמסדות ונישואים ולבסוף גם פגישת מחזור שהוכיחה כי אפשר להוציא את הילדים מהתיכון אך אי אפשר להוציא באמת את התיכון מהילדים. במקביל, הצלחת סרטי "אמריקן פאי" (שהכניסו כ-850 מיליון דולרים מסביב לעולם) הולידה תעשייה שלמה של סרטי המשך וסרטי ספין-אוף רשמיים שמגיעים ישירות לצפייה ביתית תחת המותג "אמריקן פאי מציגים". 

ועל אף שהסרטים הלא-קולנועיים קשורים באופנים רופפים לעלילות הסרטים המרכזיים, ומתמקדים בדמויות משניות כמו אביו של ג'ים (עם הופעת אורח של השחקן יוג'ין לוי) או בן דודו של סטיפלר, הם נחשבו לסרטים רווחיים למדי בזכות עלויות ההפקה הנמוכות שלהם, מה שמסביר איך יצאו כבר ארבעה מהם, בהם סרטים עם שמות יצירתיים כמו "אמריקן פאי: מחנה התזמורת" ו"אמריקן פאי: ספר האהבה". אולם אחרי ארבעת הסרטים המחופפים הללו, יוצרי "אמריקן פאי" סגרו את הברז, ובמשך יותר מעשור לא יצא שום סרט חדש במותג - מה שעומד להשתנות מאוד בקרוב.

הכירו את "אמריקן פאי: הבנות שולטות" (Girls' Rules, שמיתרגם למעשה ל"חוקי הבנות") - הסרט הראשון מזה 11 שנים בסדרת "אמריקן פאי מציגים" (והראשון מזה 8 שנים אחרי "אמריקן פאי: האיחוד", שהגיע לבתי הקולנוע), שיחזיר למסך את אותם קשיי ההתבגרות ואותן הסיטואציות החרמניות בשינוי אחד גדול: הפעם יהיה זה תורן של הבנות לצאת למערכה על אובדן בתוליהן. את מקומם של ג'ים, קווין, אוז ופינץ' מהסרטים המקוריים יורשות דמויות בשם אנני, סטפני, מישל וקיילה - חברות טובות שנשבעות שיעזרו זו לזו לשפר את חיי הדייטינג שלהן. ואם צפיתם ולו בסצנה אחת מסרטי "אמריקן פאי" אתם יודעים שהדייטינג הזה יהפוך במהרה לשורת משגלים יצירתיים, מופרכים ומביכים עם גברים שונים.

כמו לא מעט סרטים שמדלגים על בתי הקולנוע ומגיעים ישירות לערוצי סרטים או יוצאים ב-DVD, גם "אמריקן פאי: הבנות שולטות" מתהדר בצוות שחקנים אנונימי להפליא, בהפקה לא לגמרי משויפת ובמינון גבוה של בדיחות שלא עברו שום צנזורה. ואם להסתמך על הטריילר הראשון שיצא לו, לא נראה שמדובר בחוויה שתגרום לנו להתעצב עוד יותר על כך שבתי הקולנוע סגורים:

ואם בכל זאת נפתח לכם התיאבון - הבנתם? כי פאי זו עוגה! - נציין ש"אמריקן פאי" החדש יצא ב-DVD בתחילת חודש אוקטובר, ועל פי יוצריו יגיע במקביל גם לצפייה בנטפליקס.