האומנים ועובדי הבמה ובכלל אנשי התרבות הם המגזר שנפגע כמעט הכי קשה ממשבר הקורונה. עכשיו, אחרי כמעט שלושה חודשים שנאלצו להופיע באמצעות הזום וללא קהל – הם חוזרים לבמות. ליווינו את אביב גפן לפני ובמהלך ההופעה הראשונה שלו. הכתבה המלאה בשבת ב"חדשות סוף השבוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גפן, אחד האומנים המשפיעים בישראל, נמצא במרכז השיח הישראלי כבר כמעט שלושים שנים. הוא התחיל כנער מרדן עם איפור, שלא שירת בצה"ל והטי, לפציפיזם. בקריירה הארוכה שלו אפשר למצוא גם לא מעט ציטוטים פרובוקטיביים נגד הקהילה החרדית ודתיים בכלל.

לפני כחודש וחצי, בשיא התפרצות הקורונה, הופיע גפן במיזם "זאפה בסלון" של קשת 12 ומאקו. במהלך ההופעה הקדיש אביב גפן את השיר "עורי עור" לתושבי בני ברק ואמר: "לאור מה שקורה חשוב לי להגיד. אני אוהב את בני ברק, יש שם זמן אחר, מנותק מהעולם החילוני. הם בחרו באלוהים ואני במארק בצוקרברג. הם לא על גוגל וזמינים ומעודכנים ואסור להאשים אותם בזה".

אחרי ההופעה, כך הוא מספר, הוא קיבל מאות הודעות: "הופעתי בשוני בערב, לבד בלי קהל. ושם, לא הכנתי מראש ואמרתי – עזבו את בני ברק, הם לא אשמים. הם מאמינים באלוהים, אני בגוגל. אני יורד מההופעה, שידור חי – אני רואה על הטלפון שלי, לא מגזים, 420 הודעות".

"אני מתחיל לפתוח את כל ההודעות, מישהו העביר את המספר שלי לבני ברק, לכל התושבים. ואני קורא את ההודעות ובוכה", הוא מספר כשדמעות מתחילות לזלוג מעיניו. "וב-4 הרימו אותי ואמרו לי "לך הביתה", אז התחלתי לבכות. בכיתי ואני בוכה עכשיו כי שנים למדנו איך לשנוא את האחר – הוא דתי, הוא חילוני. ואפילו אני גם הייתי כבר חייל במשחק הזה. פתאום ראיתי אותם".