סשה ברון כהן מזמן לא היה בכותרות, ויודעים את מי זה הכי מטריד? את סשה ברון כהן, שהחליט בסוף השבוע לעשות משהו לגבי זה. השחקן המוזיקאי והקומיקאי, שידוע בתור כזה שנהנה להתחפש ולהתל באנשים, הסתנן ביום שבת לפגישה של ארגון ימני קיצוני בארה"ב, ה- Washington State Three Percenters בעיר אולימפיה שבוושינגטון, ולפי הדיווחים עלה לבמה והחל לשיר שירים ולשבש עניינים.

מדובר באירוע שנקרא "March For Our Rights" (מצעד למען הזכויות שלנו), שמתרחש זו השנה השלישית ושואב את שמו ממחאת סטודנטים משנת 2018 בשם "March For Our Lives" (מצעד למען החיים שלנו), שנוסד אחרי הירי בתיכון פארקלד בפלורידה. האירוע הימני-מסורתי, לעומת זאת, מתמקד בזכות לשאת נשק ונחשב כבית חמים ונעים עבור גזענים ואנשים הדוגלים בעליונות הגזע הלבן. באירוע נכחו כ-500 אנשים, שככל הנראה לא זיהו את ברון עקב תחפושתו המזוקנת, ונאלצו לשמוע אותו שר במשך יותר מ-8 דקות שיר שיוצא נגד ליברלים, רשת CNN, ארגון הבריאות העולמי, ברק אובמה, הילרי קלינטון, דוקטור אנתוני פאוצ'י (הרופא הבכיר שמנהל את משבר הקורונה בארה"ב) וביל גייטס.

בשירו, שלא זכה להתלהבות מהקהל הדליל שבמקום, הציע גם "לכתוש" את מי שעוטה מסכה בציבור, "כמו הסעודים", והציע גם להזריק לליברלים את "שפעת וואהן" - כינוי לקוביד-19, וכולל את ההנחה הסמויה שהסינים כשלו בטיפול בהתפרצות הנגיף. שיא ההתלהבות במקום נרשם כאשר כהן דיבר וזימר בגנות יהודים ("אתם יודעים מי", קרא להם בשירו), ונגד אסייתיים, עליהם שר "בואו נפציץ אותם כפי שנהגנו לעשות", כרמז לפצצה האטומית שהוטלה על הירושימה במלחמת העולם השנייה.

זהותו של כהן נחשפה במהירות, וסרטוני השירה שלו - בהם ניתן להבחין בבירור בקולו של הקומיקאי היהודי - פורסמו בעשרות חשבונות בטוויטר, אינסטגרם, ויוטיוב. ובעוד גולשים ליברליים שיבחו את הצעד, גולשים מצדה הימני העמוק של המפה הפוליטית חשבו שמדובר בלעג לא הוגן, ואחד ממשתתפי האירוע צייץ"אני נגעל ממה שסשה עשה, והכל בשביל תעלול מחורבן".

 

לא ברור אם מדובר בעוד תעלול של כהן מתוך תוכניתו "מי זו אמריקה?", שבה נהג לבצע תרגילים כאלה מול המצלמות. כהן, בכל מקרה, הצטייד בצוות אבטחה משלו בזמן שהסתנן לאירוע, אשר מנע מאנשים לעלות לבמה בזמן השיר או לנתק את הגנרטור ששימש כמקור חשמל למיקרופון של כהן, ושמר על שלומו גם כאשר התרמית בסופו של דבר התגלתה. כהן נמלט מהמקום באמצעות אמבולנס פרטי שהשכיר כחלק מאסטרטגיית היציאה שלו, אבל היו כאלה שדיווחו כי הוא חזר למקום בתחפושת אחרת מאוחר יותר כדי לחזות בכאוס שיצר. אחד ממארגני האירוע, אגב, טען כי לכהן ניתנה האפשרות לעלות ולשיר בקול רם עקב תרומה גדולה שהוענקה לארגון ברגע האחרון ממוסד בקליפורניה. רשת שואוטיים, שבה שודרה התוכנית המקורית, סירבה להגיב.