הממשלה אישרה היום (שישי) במשאל טלפוני תיקון לתקנות שעת חירום בעניין קיום אירועי תרבות. החל מהיום יתאפשר לקיים מגוון רחב של מופעים, קונצרטים, הצגות תאטרון והקרנות סרטים לקהל הרחב באולמות התרבות ובבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך להחלטת קבינט הקורונה, הוחלט כי מספר המשתתפים במופעים לא יעלה על 250 איש, ועד לתפוסה מרבית של 75% מנפח האולם בו מתקיים המופע. בשלב זה אין היתר לקיים מופעים בעמידה ולא יתאפשר אירוע הכולל ריקוד של הצופים.

למרות ההחלטה לאפשר את פתיחת בתי הקולנוע, הרשתות הגדולות (סינמה סיטי, יס פלאנט וכו') יפעילו את בתי הקולנוע רק החל מ-9 ביולי
סינמה סיטי באר שבע
החל מהיום יתאפשרו הצגות תאטרון והקרנות סרטים לקהל הרחב | צילום: עידן אסלן

עוד החליטו השרים כי למנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, הסמכות להתיר מספר צופים הגבוה מ-250 ועד 500, ובלבד שמספרם לא יעלה על 75% מתפוסת המקום. מכירת כרטיסי הכניסה למופעים תעשה מראש, באמצעות הזמנה טלפונית או דיגיטלית, למושבים מסומנים בלבד.

ומה יקרה אם מתגלה חולה קורונה בקהל?

לאורך כל זמן השהות באולם, קהל הצופים והסדרנים יעטו מסיכות, ולא יתקיימו הפסקות במהלך המופע. מספרי הטלפון של קהל הצופים יישמרו בהתאם למקומות הישיבה המסומנים, לתקופה של 20 ימים. פרטים אלה יימסרו לבקשת נציג משרד הבריאות, במקרה שיתברר כי שהה חולה קורונה במופע, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יודגש כי הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית.

מחאת ענף התרבות מול משרדי הממשלה
מחאת ענף התרבות מול משרדי הממשלה בשבוע שעבר

במשרד התרבות הדגישו: "אנו שבים ומזכירים לציבור כי על כולנו להקפיד על שלושה כללים בסיסיים: עטית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל".