טלטלה בצרפת: הבמאי כריסטוף רוג'יה נעצר באופן רשמי על ידי שלטונות החוק עקב האשמות של השחקנית אדל האנל ("דיוקן של נערה עולה באש") על כך שהטריד אותה מינית בהיותה בת 12 לאחר שלוהקה לסרטו הידוע "הפרחחים" (Les Diables). לפי האנל, ההתעללות נמשכה במשך שלוש שנים ונעשתה במהלך הצילומים, בפסטיבלים אליהם נסעו השניים יחד ואף בביתו של הבמאי. 

האנל הודתה בתחילה כי חששה להתלונן באופן רשמי נגד הבמאי ולא ששה לפתוח נגדו בהליכים משפטיים, משום שהאמינה ש״מערכת הצדק מתעלמת מקורבנות״ שנמצאים בסיטואציות דומות לשלה, אך לבסוף שינתה את החלטתה והגישה תלונה רשמית במשטרת צרפת בסוף חודש נובמבר, על תקיפה מינית והטרדה של קטינה.

לפי ההאשמות, רוג'יה נהג לגעת באזוריה האינטימיים של האנל במהלך הצילומים ואפילו לנשק את צווארה - כל זה כשהיא בת 12 בלבד. תחילה, רוג'יה הכחיש את הטענה שעשה משהו פסול, אך מאז כבר הספיק לבקש מהאנל סליחה רשמית על התנהגותו. בתגובה לכך סולק הבמאי מאיגוד הבמאים הצרפתי. 

החקירה עצמה עוררה מחדש את גל ה-metoo# בצרפת, כאשר ההאשמות נגד רוג'יה הגיעו ימים ספורים לפני שהבמאי רומן פולנסקי הואשם בעצמו באונס של הצלמת הצרפתייה ולנטין מונייה. לאחרונה הואשם גם איש התקשורת הצרפתי גבריאל מצנף בכך שניהל מערכת יחסים מינית עם מוציאה לאור שהייתה בזמנו קטינה, והבמאי אריק (בבו) ברגרון ("תפוס ת'כריש") הואשם בכך שאנס את אחת מנשות הצוות שעבדו לצדו, אשר לאחר מכן נטלה את חייה בעקבות הטראומה.

בראיון למגזין מאקו בחודש שעבר, סיפרה השחקנית הצרפתייה אלואיז גודה (המשתתפת בימים אלה בסדרה הישראלית "הנספח") על הפרשה שמסעירה את עולם הקולנוע במדינה. "אדל דיברה על זה בצורה מאוד אמוציונלית, היא אמיצה וכנה מאוד ואני מלאת הכרת תודה על החשיפה שלה. לשמחתי לא הייתה לי חוויה כזו בקולנוע, אבל זה חלק מהחיים של כולם, לא משנה אם במשחק, בעיתונות, בבנק או בפוליטיקה", אמרה.