צילום וידאו וראיון: רומי גיאור

הבוקר הוא הבוקר בו נועה קירל התגייסה, והנוכחות בלשכת הגיוס הייתה מרשימה: צלמים, כתבים, מרגי, המנהלים והמשפחה באו לתמוך בקירל כשהיא נפרדת מהאזרחות לטובת שירות בלהקה צבאית.

כידוע, קירל תעבור את שרשרת החיול אך בסיומה היא תשתחרר לביתה, תתלה את המדים על קולב ותמשיך לנהל שגרת חיים אזרחית עד שתתחיל את הטירונות שלה באופן רשמי ב-17 לפברואר. 

נועה קירל התגייסה לצה
ליווה אותה עד שעלתה לאוטובוס. מרגי ונועה | צילום: צילום פרטי
נועה קירל על מדים
"הטירונות מפחידה". קירל על מדים לראשונה בחייה | צילום: צילום: צוות מתגייסים מיטב, יחסי ציבור

הכוכבת בת ה-18 הגיעה מוכנה ליום המרגש הזה. קירל התכוננה לגדודי הצלמים ובאה עם תשובות מוכנות לכל השאלות. המעריצים והחיילים שהיו בלשכה ובסביבתה היו בהתרגשות היסטרית ורק קיוו לקבל קצת תשומת לב ממנה. רגע לפני שעלתה לאוטובוס ההמולה סביבה הייתה גדולה, אבל נועה שמרה על קור רוח והצדיעה לכלי התקשורת וגרמה לנו אפילו להזיל דמעה. כן, קמנו מאוד אמוציונליים, אבל תצפו בסרטון הבא ותבינו למה:

"אני רגילה לעשות מעברים חדים בחיים, אבל זה מעבד מאוד חד", סיפרה לנו קירל כששאלנו אותה על המעבר מבמת הפסטיגל ללשכת הגיוס.

את מרגישה שביזות כמו כל מתגייסת?

"אני חושבת שלא, כי אני צריכה להיות נורא ערנית בשביל להתראיין לכל הצוותים שיש פה. אבל אני מאוד מתרגשת, כמו כל ילדה רגילה שמתגייסת. יש לחץ. לא פחד, יותר לחץ. אבל אני מקווה שיהיה בסדר. יהיה בסדר".

מה הדבר שאת הכי מחכה לו כחיילת?

"להופיע במדים בבסיסים לחיילים, לשמח אותם, זה יהיה מטורף וזכות אדירה".

ממה את הכי חוששת כחיילת?

 "הטירונות קצת מפחידה, אני לא אשקר".

מאוד מפחידה.

"די, אל תלחיצי אותי. אבל יהיה בסדר, די. אני מנסה לחשוב מחשבות חיוביות".

בן הזוג של קירל, יונתן מרגי, הגיע גם הוא ללוות אותה כאמור. הוא עשה זאת על מדים כחייל ותיק בצה"ל, הלך צמוד אליה והשניים נראו במצב רוח טוב במיוחד ועם המון סבלנות לכל הסובבים המרוגשים.

כששאלנו אותו אם הוא מתרגש בשביל נועה הוא סיפר: "מאוד, לא נתתי לה טיפים אבל אני תמיד פה, היא יודעת שאני פה אם היא צריכה משהו".

היא חוששת?

"זה לא נראה ככה, היא גם מגיעה כאילו זה עוד קמפיין".

ואם בכל זאת היית נותן לה טיפ- מה היית נותן לה?

"פשוט לזכור את הרגעים מהטירונות שהיא חווה, זה לא משהו שחוזר בחיים. במיוחד לא בחיים שלה".

איך עוברים טירונות כשאתם כוכבים בסדר גודל כזה?

"עוברים אותה, כמו כולם. אולי יש יותר סלפי בתמונה אבל זה לא משנה את העובדה שעוברים אותה כמו כולם. מתמודדים עם הכל, כמו שכולם מתמודדים".