ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יציג הערב בפעם הראשונה את החגור אותו לבד אחיו הגדול, יוני, בלילה בו נהרג. האפוד הקרבי של יוני, לוחם בסיירת מטכ"ל, שהיה ההרוג היחיד של מבצע אנטבה, נשמר עד לאחרונה במוזיאון המוסד. עם מינויו של תמיר פרדו, שיהיה חייל בצוות של יוני, לתפקיד ראש המוסד, הוא העניק לנתניהו את החגור כשי.

"זה החגור של יוני מאנטבה", אמר נתניהו ליעקב אילון, "זה החגור שהוא לבש כשהוא נפגע". נתניהו אף הראה לאילון את מקום הפגיעה בו ניתן לראות שהחגור חתוך.

לראשונה איפשר נתניהו למצלמות הטלוויזיה להיכנס לבית בו גדל בירושלים, בית הוריו המנוחים צילה ובן ציון נתניהו. נתניהו סיפר בהרחבה על ילדותו בירושלים, על האווירה בבית לאחר מות אחיו הבכור יוני במבצע אנטבה.

>> נתניהו: "אני רוצה קואליציה רחבה, אבל יש כאלה שפוסלים אותי"
>> נתניהו: "לא מתוכננות העלאות מיסים"
>> דרעי: "עד שש"ס הוקמה, הספרדים היו ברחובות"

בנימין נתניהו ויעקב אילון בבית משפחת נתניהו
נתניהו מציג את החגור של אחיו יוני

"הייתה לי ילדות מאוד מאושרת", נזכר נתניהו בראיון מיוחד ל-mako, "היינו שלושה אחים פה, קבוצה מאוד מלוכדת והיינו משחקים כדורגל ברחוב. הולכים לחורשת הירח ועושים מדורות, קומזיצים. בקומזיצים האלה היינו לוקחים תפוחי אדמה מהבית, מפייחים אותם. אני מתאר לעצמי שאם אם אייל שני היה מסתכל על זה, היה אומר: 'מה עשיתם לתפוח האדמה? הוצאתם לו את הנשמה'. אבל אני זוכר את זה כמעדן מלכים. היה פשוט נהדר".

"אבי השפיע עליי מאד"

"היה לי מזל שהיו לי הורים כאלה", המשיך נתניהו, "ואחי הבכור יוני תמיד שימש דוגמה ומופת, הוא תמיד השפיע מאוד עלי, תמיד היה מנסה. היינו הולכים מכות, בהתחלה הוא היה יותר גדול ממני, הוא היה מכה אותי, שאלתי אותו למה אתה מכה אותי, הוא אמר לי אני לא מכה אותך, אני רוצה שתתרגל לספוג מכות, זה יעזור לך בחיים. אמרתי לו תודה רבה, הבנתי את הפרנציפ".

די בביקור קצר בבית שבו גדל כדי להבין עד כמה השכנוע האידאולוגי העמוק שספג מאביו משחק תפקיד בחייו של בנימין נתניהו. "אבי השפיע עליי מאד", סיפר ראש הממשלה, "בבית הזה, ממנו, מהספרים האלה, ינקתי את התחושה קודם כל של הזכות הגדולה שיש לנו להיות בארץ הזאת, בארץ ישראל, להקים בחזרה את מדינת היהודים. שהדבר הזה לא מובן מאליו, צריך כל הזמן לעבוד ולשמר אותו".

>> הערב, בחירות אישיות עם בנימין נתניהו