ח"כ זהבה גלאון, ארכיון (צילום: חדשות)
זהבה גלאון | צילום: חדשות

צוות המשא ומתן של מרצ ותנועת השמאל החדשה הגיעו הלילה להסכמה על מיקום חברי התנועה ברשימת מרצ לכנסת. על פי הסיכום, חברי התנועה יוצבו במקומות ה-3, 7, 9 ו-12 ברשימה. המשמעות: ח"כ זהבה גלאון ממרצ, שממוקמת במקום השלישי ברשימה לאחר שאילן גלאון שובץ לפניה, נדחקת למקום הרביעי.

תנועת השמאל החדשה נוסדה בחודש נובמבר: בין השמות הבולטים במפלגה הסופר עמוס עוז, צלי רשף ואברהם בורג. לאחרונה, אנשי התארגנות השמאל החדשה הציעו לאשת התקשורת מירב מיכאלי להצטרף לשורותיהם: מיכאלי טרם החליטה לאן מועדות פניה ועדיין לא השיבה על הפנייה. גם עורך חדשות החוץ של חדשות ערוץ 10, ניצן הורוביץ, שוקל להצטרף לשורות התנועה החדשה.

מהתארגנות השמאל החדשה אישרו את דבר הפנייה למיכאלי, ומסרו כי "הרבה אנשים מגוונים מהרבה תחומים אמורים להצטרף בשבועות הקרובים להתארגנות השמאל החדשה. ההצטרפות היא לא 'כסאולוגית' ואנחנו לא רוצים אנשים שמגיעים בתנאי שיקבלו כיסא. אנחנו רוצים אנשים שרוצים לבוא ולתרום, אנשים שאינם מגיעים בשביל עצמם, כמו עמוס עוז ומרדכי קרמניצר".

בין המשתתפים בכנס הייסוד של התארגנות השמאל החדשה היו בין היתר עוזי ברעם, אחד מבכירי העבודה בעברו, הפרופסור ונשיא מכללת ספיר, זאב צחור, וכן צלי רשף, מראשי שלום עכשיו בעבר, וחבר הכנסת לשעבר אברום בורג. עמוס עוז, עוד אחד מן הדוברים המרכזיים של הכינוס, ציין כי "מפלגת העבודה עושה ואומרת שני דברים שונים, מצד אחד מציגה עצמה כמפלגה שמאלית וחברתית ומן הצד האחר יושבת בכל קואליציה אשר מבקשת אותה".