תפוטר בשל תמיכה במחבל? שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הורתה היום (רביעי) לזמן לבירור מיידי מורה מהיישוב באסמה, אשר לפי החשד בירכה בדף הפייסבוק שלה את המחבל, שביצע את הפיגוע שאירע אתמול בבני ברק - ולפטרה במיידי באם הדברים ימצאו נכונים.

המורה הגיבה בערבית בפוסט בפייסבוק של אתר החדשות "ערב מותחדים 48" על הפיגוע הרצחני בבני ברק והיללה את המחבל: "אלוהים יברך את הגיבורים, ויבורכו הידיים שעשו את המעשה".

 

"במשרד החינוך מגנים בתוקף את דברי הבלע המיוחסים לעובדת ההוראה, והדגישו כי אנשים שנותנים גיבוי לפעילות טרור ו/או קוראים להסתה ופגיעה באזרחי ישראל לא יהיו חלק ממערכת החינוך", נמסר מהמשרד.

המחבל שביצע את הפיגוע אמש וחוסל לאחר שרצח חמישה ישראלים, הוא דיאא חמארשה, פלסטיני בן 27 מהכפר יעבד בצפון השומרון. חמארשה מזוהה עם ארגון פת"ח, ועבד כשוהה בלתי חוקי באחד מאתרי הבנייה בבני ברק. הוא ישב חצי שנה בכלא הישראלי, לפני כ-7 שנים, בשל השתייכות לארגון טרור וסחר באמצעי לחימה. אחרי חצי שנה בלבד בכלא הוא שוחרר.

חמארשה ישב בכלא קציעות על עבירות של השתייכות לארגון טרור וסחר באמצעי לחימה. הוא השתחרר מהכלא בחודש אוקטובר, 2015, לאחר חצי שנה בכלא. הכפר יעבד ממנו הוא מגיע, באזור ג'נין שבצפון השומרון, מוכר למערכת הביטחון מפיגועים רבים בשנים האחרונות.

המחבל פרסם ברשתות החברתיות לפני כיומיים ברכה חריגה ובה כתב: "ישתבח שמו של משנה המצב". זהו הפוסט האחרון שלו לפני ביצוע הפיגוע.