בין התחלואה בנגיף הקורונה שממשיכה להשתולל לבין הדיונים על הארכת הסגר לנוכח המגמה הקשה, תלמידי ישראל ממשיכים לצבור פערים בחומר הלימודי - ובמשרד החינוך מבינים את המצוקה והחלו לגבש פתרון: המשך קיום הלימודים בחופש הגדול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הארכת שנת הלימודים הצפויה מגיעה כדי לספק מענה לתלמידים, שהעבירו חלק ניכר משנת הלימודים בלמידה בבתים מרחוק. בתוך כך, בכוונת שר החינוך יואב גלנט לגייס אלפי עוזרי הוראה נוספים, שיסייעו בהשלמת הפערים הלימודיים שהצטברו לאורך השנה - מגני הילדים עד כיתות ג', וייתכן שגם בכיתות ד'. המורים שיילמדו במהלך חודשי הקיץ יעשו זאת בתמורה לתשלום כספי נוסף, אך לא מדובר הפעם בקייטנות - אלא בלמידה ממשית.

שר החינוך יואב גלנט בבית הספר "נטעים" (צילום: החדשות 12)
שר החינוך גלנט יגייס אלפי עוזרי הוראה. תמונת ארכיון | צילום: החדשות 12

מתי תלמידי ישראל ישובו לספסל הלימודים? התשובה לכך עדיין לא ברורה בשלב הזה, כאשר ההארכה המסתמנת בסגר תוביל לעיכוב בחזרה ללימודים.

שר החינוך גלנט קיים השבוע שיחה עם ראשי הרשויות, שבה הדגיש את ההיערכות המורכבת לקראת פתיחת מוסדות החינוך כשיתאפשר. הוא אמר כי "בימים הקרובים תתכנס הממשלה על מנת להחליט על מועד ואופן החזרת התלמידים לבתי הספר. איני יודע מה תהיה המלצת המומחים ומשרד הבריאות, לנוכח נתוני התחלואה והסיכון להתפשטות המוטציות השונות בישראל. עם גמר הדיון, תצא הנחיה מלאה ומסודרת". לצד זאת, הוא קרא למורים ולתלמידים לקבל את החיסון לקורונה: "נדרש להמשיך ולעודד את צוותי ההוראה ותלמידי כיתות י"א-י"ב להגיע ולהתחסן בקהילה".