משרד הבריאות צפוי להציג היום (חמישי) נייר עמדה ובו העקרונות שלפיהם תיפתח שנת הלימודים הקרובה. בדומה למערכות וענפים רבים בתקופה זו, גם מערכת החינוך שרויה בחוסר הוודאות שהביאה עימה התפרצות נגיף הקורונה בישראל - ומתווה זה יכול להיות בשורה מרגיעה להורים ולתלמידים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסמך שכתבו במשרד החינוך מוצגות כמה קביעות מעניינות בנוגע לתחלואה בקרב ילדים, למשל כי התחלואה נוטה להיות קלה יותר כאשר מדובר בילדים. נוסף על כך מציינים במשרד הבריאות כי שיעור התחלואה בקרב ילדים הינו נמוך, וכי מצטברות עדויות שלפיהן ילדים, בעיקר בגיל הרך, מדבקים פחות מאשר ילדים גדולים ומבוגרים.

קורונה בישראל - בית ספר במבשרת ציון חוזר לשגרה (צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP)
הגנים ייפתחו ללא קפסולות | צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP
ילדים חוזרים לבית הספר קורונה (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
המשך שילוב למידה מרחוק בכיתות א'-י"ב | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

אי לכך הודיעו במשרד הבריאות כי הם ממליצים לפתוח את שנת הלימודים במעונות ובגנים עד גיל 6 כרגיל, ללא צורך בחלוקת הילדים לקפסולות. עם זאת, על פי נייר העמדה תלמידים בכיתות א'-י"ב ילמדו בקבוצות שיוגבלו ל-18 משתתפים, סוגייה שהיוותה בעיה עד כה בשל המחסור בכיתות ובמבנים לכל הקבוצות המפוצלות.

עוד הציגו במשרד הבריאות עקרונות חשובים שלפיהם תפעל מערכת החינוך עם חזרתה ב-1 בפסטמבר, ובהם גם המשך שילוב למידה מקוונת מרחוק בתוך מערכת הלימודים הקבועה. אם בתי הספר אכן ייפתחו בעוד כחודש וחצי יהיה עליהם לפעול על פי ההנחיות בכל הנוגע להיגיינה ולעטיית מסיכות.

משפחה עם מסכות (אילוסטרציה: FamVeld, shutterstock)
ילדים כנראה מדביקים פחות | אילוסטרציה: FamVeld, shutterstock

המתווה החדש יוצג היום בפני הממשלה ומשרדי החינוך והאוצר, לקראת הצעה תקציבית משותפת בנוגע להיערכות לפתיחת שנת הלימודים הבאה. במשרד הבריאות טוענים כי הקפדה על העקרונות הללו צפויה לאפשר את קיום הלימודים בצורה סדירה תוך שמירה על בריאות הציבור והקטנת הסיכון להעברת הנגיף ולהתפרצות במוסדות השונים.