פרסום ראשון: בעקבות יוזמה של חדשות 12 לצמצום שימוש בטלפונים חכמים בקרב ילדים עד גיל 10 ופנייה מצדנו למשרד החינוך – התברר היום (שני) כי השר פרץ הודיע כי ישקול איסור הכנסה של סמארטפונים לבית הספר ובנוסף יזום תוכנית חירום לצמצום ולשימוש נכון בטלפונים החכמים.

במסגרת תוכנית החירום שצפויה לפעול בבתי הספר היסודיים ינקטו הצעדים הבאים: איסור הכנסה של סמארטפונים לבתי הספר, עידוד רכישה ושימוש בטלפון בטוח לפחות עד גיל 10, הכנסת שיעור "גלישה בטוחה" לתוכנית הלימודים וסדנאות מיוחדות בנושא להורים.

לפני כשמונה חודשים התקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה כנס הורים ומומחים של יוזמת "תנו לגדול על שקט". במסגרת הכנס הועבר הלאה הרעיון שנועד להרחיק מילדים קטנים את הסמארטפונים. לכנס שותף המרכז לחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט בבית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי. במהלך הכנס ניתנו כלים להורים שילדיהם בכיתות א'-ד' לעשות את המהלך לרכישת טלפון בטוח ללא אינטרנט כטלפון ראשון ובכך לדחות את גיל קבלת הטלפון החכם. עוד ניתנו בכנס כלים להתמודדות עם אתגרי הרשתות החברתיות וההתמכרות אליהם.

"תנו לגדול על שקט" היא יוזמה פרטית שמובילות שתי אמהות, סיגל רובין שהם ונעמה גלעדי, התופסת תאוצה בחצי השנה החולפת בקרב הורים ביותר מ-200 בתי ספר ברחבי הארץ. מתן טלפון בטוח בשנים הראשונות נותן מענה, לדעת מובילי היוזמה, לשני צרכים: הצורך הגדל של ההורים לשמור עם הילדים על קשר, כשהם מתחילים ללכת לבד וביטול הלחץ הקבוצתי המופעל על הילדים לרכישת טלפון חכם.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום