שר הביטחון יואב גלנט יצא הלילה (בין שבת לראשון) לארצות הברית, שם יקיים סבב שיחות עם בכירי הממשל האמריקני. בין היתר צפוי גלנט להיפגש עם שר החוץ אנתוני בלינקן, שר ההגנה לויד אוסטין, היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן ובכירים נוספים בבית הלבן, במחלקת המדינה, בקונגרס ובממשל האמריקני. עם עלייתו למטוס אמר גלנט: "יש בפגישות חשיבות מכרעת בעת הזאת. אנחנו ערוכים לכל פעולה שתידרש – גם בעזה, גם בלבנון וגם במקומות נוספים".

עוד אמר שר הביטחון כי "במעבר לשלב ג' ברצועת עזה יש חשיבות גבוהה. אדון עם בכירי הממשל האמריקני על המעבר הזה, על האופן שבו הוא יכול לאפשר גם דברים נוספים, ואני יודע שאנחנו נגיע לשיתוף פעולה הדוק בין ישראל לבין ארצות הברית גם בנושא הזה".

מטרת הנסיעה היא למצוא פתרון למשבר החימושים בין ישראל וארצות הברית. לא בטוח שלאחר סרטון ההתנגחות של ראש הממשלה בנימין נתניהו באמריקנים, הם צפויים להפשיר את המשלוח התקוע.

חלק גדול מהביקור יעסוק במצב הביטחוני בצפון, כאשר הממשל האמריקני מנסה למנוע את פתיחתה של מערכה רחבה בלבנון. נסיעת שר הביטחון מגיעה אחרי השיחות שקיימו השר רון דרמר וראש המל"ל צחי הנגבי בבית הלבן.

עמוס הוכשטיין, שליחו של הנשיא ביידן (צילום: רויטרס)
לא הרים ידיים, הוכשטיין | צילום: רויטרס

בתוך כך, המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין הבהיר בשיחות סגורות שהוא לא הרים ידיים ולא הכריז על כישלון השיחות הדיפלומטיות. בינתיים, אחרי קנדה שהודיעה ששלחה כוחות לכוננות חילוץ של אזרחיה משטח לבנון, אתמול גם כווית קראה לאזרחיה הנמצאים בלבנון לעזוב את המדינה. העולם המערבי והערבי מתכונן, בזמן שבארצות הברית מנסים למנוע את ההתלקחות באזור.