איקאה משיקה היום כלי עיצוב וירטואלי חדש שיכול להקל לדמיין איך הרהיטים שלה ייראו בבתים שלכם. התכונה Scene Scanner של Ikea Kreativ מאפשרת לסרוק חדר באמצעות אפליקציית האייפון של Ikea, למחוק את הרהיטים הקיימים שלכם ולאחר מכן למקם רהיטים וירטואליים במקומם. אם אתם לא רוצה לסרוק את הבית, יש גם למעלה מ-50 אולמות תצוגה וירטואליים למקם בהם רהיטים. כמובן, התהליך נועד לעודד את הצרכנים להזמין את הרהיט הזה לאחר עיון בגרסאות הוירטואליות.

אחרי ששיחקתי עם גרסה מוקדמת של אפליקציית Ikea Kreativ Scene Scanner שפותחה על ידי Ingka Group (זכיינית החנות הגדולה ביותר של איקאה), אני יכול לומר שהחוויה החדשה עשויה להיות שימושית מאוד, גם אם היא קצת יותר מגבילה מהמגרש של החברה גורם לזה להיראות. אין יכולת להסתובב ברהיט וירטואלי במציאות רבודה כמו שראינו באפליקציית Ikea Place הקודמת, אבל Kreativ עושה עבודה טובה יותר בסך הכל בהצגת הרהיטים הוירטואליים שלה במדויק בהקשר של הבית שלך. זה לא יאפשר לך לדלג על התהליך המייגע של מדידת החדרים שלך כדי לוודא שהריהוט יתאים, אבל זו דרך נחמדה לראות אם העיצוב והצבעים הכוללים של הפריט יתאימו לסביבתו.

Ikea Kreativ Scene Scanner מתחיל בתהליך סריקה מעט מסורבל. מצלמים סדרה של תמונות של חדר כדי ליצור צילום פנורמי ואז מניפים את הטלפון בתנועה של הספרה שמונה כדי ללכוד נתונים ויזואליים נוספים. תהליך זה מיועד למכשירי אייפון בלבד לעת עתה אך גרסת אנדרואיד מתוכננת לצאת בקיץ הקרוב. לאחר השלמת הסריקה, נשארים עם תמונה להתאמה ישירות באפליקציה עצמה או באתר של איקאה במחשב.

אלא אם כן אתם מרהטים חדר ריק, הצעד הראשון עם המעצב הוירטואלי של איקאה הוא לרוקן את הריהוט הקיים. האפקט דומה מאוד לכלי ה-Magic Eraser שנמצא במכשירי ה-Pixel 6 של גוגל, ובדומה לכלי ה-Magic Eraser של גוגל, התוצאות עלולות להיות לא עקביות. 

החללים הריקים מתמלאים כפי שהם צריכים ברגע שאני מתחיל להוסיף רהיטים וירטואליים לחדר. איקאה קריאטיב כוללת כיום אלפי פריטי רהיטים, שטיחים, אביזרים ועיצוב קירות כך לפי לדברי הדוברת קלי גרדינר, ויש תוכניות להוסיף תמיכה לקטגוריות מוצרים נוספות כמו ריהוט צמוד תקרה וטקסטיל במהלך השנה הקרובה.

ל- Ikea Kreativ יש פוטנציאל להיות כלי קטן ומועיל. למרות שהיכולת לראות רק רהיטים וירטואליים בתמונה דו-ממדית נראית מגבילה, נראה שזה נותן רושם הרבה יותר מדויק של איך הרהיט עשוי להיראות בפועל בחלל. 

Ikea Kreativ פעיל כעת בארה"ב, והשקה במדינות אחרות מתוכננת לשנה הבאה. ניתן לגשת אליו דרך אפליקציית iOS הקיימת של Ikea, נדרשת לסריקת החדרים, או דרך אתר האינטרנט שלה.