יהודה ומאיה דביר, זוג אומני הקומיקס מישראל וכוכבים בינלאומיים עם יותר מתשעה מיליון עוקבים מכל העולם, השיקו השבוע בכנס מיוחד בניו יורק קולקציית NFT ראשונה. מי עזר להם? רותם סלע ואסי עזר. "זה כנס שנתי שהוא הכי גדול בעולם ה-NFT ומתקיים כאן בניו-יורק", סיפרו הזוג והוסיפו: "בכנס יש הרבה פאנלים, פרויקטים, יוצרים ואנשים מעולם הקריפטו. אנחנו כאן מסתובבים, מכירים אנשים מעניינים ופרויקטים ולומדים".

אתם מוכרים את אותם יצירות מהאינסטגרם או מייצר משהו אחר?
"רוב העולם מכיר אותנו מהקומיקס שלנו כשהתחיל שהיינו רווקים והמשיך עד היום שאנחנו כבר הורים. משנת 2020 שהקורונה החלה קיבלנו המון פניות בנושאי NFT ולא ידענו מה זה אומר, אבל אחרי מספיק מיילים למדנו שזה דבר מטורף שמאפשר לנו להגדיר מה היא היצירה המקורית שלנו".

"כשהבנו שאנחנו יכולים עכשיו להגדיר אמרנו 'אוקיי' יש לנו קהילה של יותר מ-9 מיליון עוקבים ואנחנו יכולים לבוא ולמכור את היצירות המקוריות של הקומיקס שכולם מכירים אבל הקומיקס שכולם מכירים כבר יש לו ערך – אז אמרנו שנייצר אומנות חדשה".

הכוכבים הישראלים השיקו NFT (צילום: מתוך next, קשת 12)
צילום: מתוך next, קשת 12
הכוכבים הישראלים השיקו NFT (צילום: מתוך next, קשת 12)
צילום: מתוך next, קשת 12
הכוכבים הישראלים השיקו NFT (צילום: מתוך next, קשת 12)
צילום: מתוך next, קשת 12לפרויקט החדש שלהם, קוראים "XOXO". "זה בעצם מבוסס על הדמויות שלנו הקומיקס – אז מי שמכיר את הדמויות יזהה ומי שלא – יראה משהו חדש. לקחנו את יהודה ומאיה שמתנשקים והלבשנו עליהם 101 קונספטים שונים".

View this post on Instagram

A post shared by YEHUDA DeVIR OFFICIAL (@jude_devir)

וכמה כסף זה שווה? השניים סיפקו תשובה מפתיעה. "השקנו 101 יצירות נדירות מהקולקציה בחינם – כל הקודם זוכה. עלינו לסטורי, אמרנו לעוקבים להיות סביב הערוצים שלנו והבטחנו לייב מטורף – ואז תוך 4 דקות סולדאאוט. מה שיש לנו כרגע זה המון אושר, אבל מהמכירה עצמה לא הרווחנו כלום. אנחנו כן מקבלים תמלוגים מכל מכירה חדשה של ה-NFT שחילקנו – ככה זה עובד".