מרטה רנטל, משפיענית רשת מפולין עם כ-650 אלף עוקבים באינסטגרם, מכרה את האהבה שלה כ-NFT – והרוויחה מיליון זלוטי, שהם כ-840 אלף שקלים. על פי הדיווחים, העסקה הושלמה ב-13 ביולי. זהות הרוכש לא ידועה, אך רנטל התחייבה לצאת עמו או עמה לארוחת ערב.

View this post on Instagram

A post shared by Marta Rentel (@martirenti)

בראיון ל"אינסיידר", רנטל בת ה-26 הסבירה שהאהבה שהיא מכרה היא אהבתה של "מרטי רנטי", אישיות האינטרנט שלה – ולא האהבה האמיתית שלה. "שום דבר באינטרנט הוא לא פיזי", היא הסבירה. מבחינתה, הצעד של מכירת האהבה שלה לא רק יכניס אותה לספרי ההיסטוריה, אלא גם מהווה אמירה חשובה לנשים אחרות. "מבחינתי, למכור אהבה דיגיטלית זה צעד מעצים עבור נשים, כי אנחנו יכולות לאהוב מבלי להתפשר על החופש והאינדיבידואליות שלנו". הכוונה, אם כן, היא לעשות משהו ייחודי – אך היא מוכרת גם NFT שגרתיים יותר, כמו בעלות על התמונות שהעלתה לאינסטגרם ועל הסרטונים שהעלתה ליוטיוב.  

View this post on Instagram

A post shared by Marta Rentel (@martirenti)

רנטל ציינה גם את מקור ההשראה שלה לצעד הנועז: האמן האיטלקי סלבטורה גאראו, שמכר פסל בלתי-נראה עם הכותרת "אני" (Io sono) עבור קצת יותר מ-13 אלף דולר. כאן מדובר בסכום גדול בהרבה, והיא עדיין מחפשת עמותות כדי לתרום חלקים מרווחיה.

NFT (Non-fungible token, או אסימון חסר תחליף) הוא נכס דיגיטלי מבוסס טכנולוגיית בלוקצ'יין, עם סימני זיהוי שלא ניתן להעתיק או לשכפל. בחודשים האחרונים הפכו אותם אסימונים לטרנד יקר במיוחד: האמן Beeple מכר יצירה דיגיטלית עבור 69 מיליון דולר; מייסד טוויטר, ג'ק דורסי, מכר את הציוץ הראשון שלו עבור 6.9 מיליון דולר; והמם של כלבת השיבה אינו, שמוכרת באינטרנט בתור Doge, נמכר אף הוא עבור 4 מיליון דולר.