פחות מ-24 שעות עברו מאז שהארי ומייגן הודיעו על הולדת בתם, ליליבת "לילי" דיאנה – והרשת גועשת. בין גיבוב הגיפים והאמוג'יז, מצאנו גם דיונים מעמיקים במיוחד על גזענות ועל תפקידה של משפחת המלוכה בשנת 2021.

מעקב מהיר אחרי ההאשטאג Lilibet Diana, שהפך לטרנדינג בטוויטר רחבי העולם, לא מותיר מקום לספק: חלק מהגולשים לא אוהבים את בחירת השם של הארי ומייגן, שהחליטו לתת כבוד לאישה שעומדת בראש המוסד המדכא שעזבו אך לפני חצי שנה; אחרים, בעיקר שחורות ושחורים, טענו שמדובר דווקא בשם "שחור", שמטרתו לתקוע עוד אצבע בעין של המלכה; וישנם גם כאלה שבחרו להשמיע הערות גזעניות במיוחד.

"אני מצטער, אבל ליליבת דיאנה זה שם שחור", כתב המחזאי ג'רמי או האריס בציוץ שזכה ליותר מ-1,000 לייקים וכמעט 150 ציוצים מחדש. "מייגן והארי קראו לילדה שלהם ליליבת דיאנה, כשהם בעצם היו צריכים לקרוא לה דיאנה שאקווישה, רק כדי לעצבן את הבריטים", כתבה GossipGirl.

העיתונאית האנגליה ג'ולי בורצ'יל, שמגדירה את עצמה כנוצריה-ציונית ו"תומכת בישראל עד המוות", דווקא לעגה לבחירת השם. "איזה פספוס. הם היו צריכים לקרוא לה ג'ורג'ינה פלוידינה!", כתבה בציוץ שזכה ל-1,315 לייקים ועורר סערה. השחקנית סוזן קלצ'י ווטסון, כוכבת "החיים עצמם", לא נותרה חייבת: "להגיד בדיחות מחרידות על ליליבת התינוקת כשאת נראית כמו גרב שנשכחה במכבסה במשך 13 שנים ו-8 חודשים. פליז".

גם פירס מורגן, שהרבה לתקוף את בני הזוג ואף פוטר אחרי הראיון שהעניקו השניים לאופרה, לא נותר חייב. "לכל אלה שמבקשים לשמוע את דעתי, אני מכבד את תחינותיהם של בני הזוג לפרטיות ומסרב להגיב". 

אחרים בחרו דווקא לעמוד לצדם של הארי ומייגן: "אם אתם מנסים להטריל תינוקת שנולדה לפני 48 שעות, רק כי אתם לא מסכימים עם השם שלה – כדאי שתסגרו את האינטרנט, תקחו נשימה עמוקה ותחשבו על כמה שהחיים שלכם עלובים. ליליבת דיאנה רק בת יומיים, וכבר גורמת להייטרים להתחרפן", כתבה המשתמשת נטשה, שגרפה כמעט 500 לייקים.

הארי ומייגן עזבו את משפחת המלוכה באופן רשמי כבר בחודש ינואר – ועם ההודעה על הולדת ביתם, ליליבת "לילי" דיאנה, הם הוכיחו שלא נותרו להם סנטימנטים כלפי המוסד והלכותיו. לראשונה בהיסטוריה, בני הזוג נשאו את הבשורה דרך אתר האינטרנט הרשמי שלהם, והקדימו את ההודעה הרשמית של ארמון בקינגהאם. לשם השוואה, בשנת 2019 היו אלה גופי התקשורת של הארמון שבישרו ראשונים על הולדתו של ארצ'י – כפי שנהוג עם כל לידה במשפחת המלוכה.

לפי הדיווחים בתקשורת הבריטית, בני הזוג הורשו לבחור את מועד ההכרזה על הלידה; את ההודעה הרשמית הם פרסמו באתר ארצ'וול (Archewell), שמתווך לציבור על פועלם. "ב-4 ביוני, בורכנו בהגעתה של בתנו, לילי. היא יותר מכל מה שיכולנו לדמיין, ואנחנו נשארים אסירי תודה עבור האהבה והתפילות שקיבלנו מסביב לעולם. תודה על האדיבות ועל התמיכה בתקופה המיוחדת הזו".