אפליקציית ההודעות הפופולרית "וואטסאפ" הודיעה היום (שני) על כוונתה לשנות את תנאי השימוש ביישומון החל מאמצע חודש מאי הקרוב, לאחר שבתחילת ינואר נסוגה מכוונתה לעשות זאת בשל ביקורות חריפות, שהגיעו לשיאן בעזיבה של משתמשים רבים לאפליקציות מתחרות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השינוי החדש יאפשר לוואטסאפ להעביר לחברת האם שלה, פייסבוק, נתונים שהיא אוספת בשגרה על המשתמשים בשירות. מרבית השינויים רלוונטיים דווקא לעסקים ולא למשתמשים פרטיים, מתוך כוונה לשפר את הקישוריות בין השירותים העסקיים הניתנים בוואטסאפ ובפייסבוק.

עם זאת, כבר בינואר, עם ההכרזה הראשונה על השינוי המתוכנן, משתמשים רבים הביעו חשש מפגיעה בפרטיות שלהם והחליטו לעבור למתחרות של וואטסאפ, כגון "טלגרם ו"סיגנל", מחשש לזליגת מידע אישי לגורמים לא מורשים. לפי ההערכות, מיליונים נטשו את וואטספ בעקבות ההכרזה.

בניסיון להקל על המשתמשים לאחר השינוי, וואטסאפ רק תגביל את השימוש באפליקציה עבור משתמשים שיסרבו לאשר את התנאים החדשים: הם לא יקבלו או ישלחו הודעות, אך ימשיכו לקבל שיחות והתראות שונות, בניסיון "לפתות" אותם לאשר לבסוף את התנאים. אולם, זה יימשך לתקופה קצרה בלבד – בסיום תקופת הניסיון, וואטסאפ תחסום את המשתמשים שלא יאשרו את תנאי השימוש שלה.

"בשבועות האחרונים עברנו על הביקורות שקיבלנו מהמשתמשים", סיפר גורם בוואטסאפ. "זו הייתה הזדמנות נהדרת עבורנו ללמוד על הדאגות שלהם ולהבין מה אנחנו יכולים לעשות כדי להשתפר. אנשים רצו לדעת שאנחנו לא יכולים להאזין לשיחות ולקרוא הודעות בין משתמשים, ושאנחנו לא שומרים מידע על השיחות או משתפים רשימות אנשי קשר עם פייסבוק. זו המדיניות שלנו והיא לא תשתנה".