העדכון האחרון באפליקציית המסרים וואטסאפ, שדורש מהמשתמשים שיתוף מידע עם אפליקציית פייסבוק, עוררה סערה בקרב משתמשים רבים - ואף הובילה לנטישה לטובת אפליקציות כמו טלגרם, סיגנל ואחרות. בעקבות זאת, הבהירה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, כי העדכון האחרון לא מהווה חדירה לפרטיות של המשתמשים: "כל מה שאנשים משתפים וכותבים בוואטסאפ נשאר רק בין המשתתפים באותה השיחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שואלים אותי הרבה שאלות על העדכון האחרון של מדיניות הפרטיות בוואטסאפ סביב שיתוף המידע בין וואטסאפ לפייסבוק", כתבה סופר תאני, "ואני שומעת כבר תיאוריות קונספירציה שכל קשר בינן לבין המציאות הוא מקרי בהחלט".  

"נתחיל בכך שעדכון המדיניות הזה לא משפיע בשום דרך על העובדה שכל ההודעות שאנחנו שולחים ומקבלים בוואטסאפ הן פרטיות לחלוטין ומוצפנות מקצה לקצה. העדכון האחרון מתייחס רק לשינויים בנוגע לאופן שבו עסקים יכולים להשתמש בוואטסאפ כדי ליצור קשר עם לקוחות. 

עדי סופר תאני, מנכ"ל פייסבוק ישראל (צילום: יח"צ)
מנכ"לית פייסבוק ישראל: "לא יכולים לראות את ההודעות שלכם" | צילום: יח"צ

"גם לוואטסאפ וגם לפייסבוק אין יכולת לראות את ההודעות הפרטיות שאנשים שולחים וגם לא לשמוע את השיחות שהם מנהלים", הבהירה מנכ"לית פייסבוק ישראל, "אנחנו לא יכולים לקרוא הודעות או לשמוע שיחות בין חברים, בני משפחה ושותפים לעבודה. כל מה שאנשים משתפים וכותבים בוואטסאפ הוא פרטי, ונשאר רק בין המשתתפים באותה השיחה – זה לא השתנה ולא הולך להשתנות".

לפי מדיניות הפרטיות החדשה של וואטסאפ שנשלחה בשבוע שעבר לשני מיליארד משתמשים של האפליקציה - החל מ-8 בפברואר לא ניתן יהיה לחסום את העברת המידע מוואטסאפ לפייסבוק, חברת האם שרכשה אותה בשנת 2014. מי שלא יאשר את המדיניות החדשה - לא יוכל להשתמש יותר באפליקציה.