בארה"ב חטיפות הן בעיה נפוצה הרבה יותר מאשר במחוזותינו, והן אימתם של הורים רבים. למרבה החרדה של הוריה, זה בדיוק מה שקרה בשבוע שעבר לנערה בת 14 מסן חוזה שבקליפורניה, כששלושה גברים מבוגרים חטפו אותה ולקחו אותה לחדר במלון דרכים.

הצעירה החכמה השתמשה בסנאפצ'ט שלה כדי לדווח לחבריה שנחטפה - ובסופו של דבר, זה בדיוק מה שהציל אותה. משטרת סן חוזה דיווחה לתקשורת שחבריה של הנערה הצליחו לאתר על פי ההודעה ששלחה את המיקום שלה, שלא היה ידוע לה או להם, ואז התקשרו מיד למשטרה וניתבו את השוטרים למקום הנכון.

השוטרים הגיעו למלון ומצאו את הצעירה באחר החדרים, ועצרו את אלברט תומס וסקז בן ה-55 שנראה עוזב את החדר זמן מה לפני כן. על פי עדותו של וסקז, הוא פגש את הנערה מוקדם יותר באותו יום ונתן לה סמים. כשהייתה מעולפת, לקח אותה יחד עם קיריניו סלבדור בן ה-34 והדיברטו גונזלס בן ה-31 לחדר המלון.

השלושה הכניסו את הצעירה בכוח לרכב, ושם ביצע בה וסקז תקיפה מינית. השלושה נסעו למלון, סחבו את הנערה לחדר בקומה השנייה, ושם, לכאורה, הוא תקף אותה בשנית. כעת וסקז מואשם בחטיפה ואונס, תקיפת קטינה, סימום, התחזות ובעוד מספר אישומים. שני הגברים האחרים מואשמים בחטיפה וברקימת מזימה.

בסנאפצ'ט שמחו על השימוש החיובי באפליקציה שלהם, ואף סיפרו שזו לא הפעם הראשונה שסיפור כזה מגיע אליהם, ושהיכולת לשתף את המיקום במפה - הסנאפ מאפ, תלויה ברצונו של המשתף, ואפשרית רק כשהאפליקציה פועלת.