ארכיון (צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2)
הרקטה שנפלה היום במ"א אשכול | צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2

בשבוע בו האיחוד האירופי ומדינות אירופה מקדמות החלטות חד צדדיות נגד האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל, הטרור הפלסטיני מקבל הכשר אירופי. חידוש ירי הרקטות ממחיש שוב לעולם - ובעיקר לאיחוד האירופאי - את מה שישראל וראש הממשלה נתניהו מתריעים ממנו כל העת: החמאס הוא ארגון טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חמאס, השותף לממשלתו של אבו מאזן, מייצג פלסטינים רבים ושאיפתו ברורה וכתובה: חיסול היהודים והקמת ח'ליפות איסלאמית. נותר רק לקוות שהמעצמה השפויה ארה"ב ואי אילו מנהיגים שפויים באירופה (וישנם כאלה) יתעשתו. על ארצות הברית ובנות בריתה השפויות להסביר לאיחוד האירופאי כי חמאס, טאליבאן, אל-קאעידה ודאע"ש – הינם ארגונים זהים במטרות ובדרך.

כולם ארגוני מרצחים עם אידיאולוגיה שתכליתה להכחיד מי שאינו מוסלמי, ואפילו מי שאינו מוסלמי כמותם. הטיל שנורה היום לעבר ישראל נושא תו תקן אירופאי, ונורה בהשראת ובאישור האיחוד האירופאי, אשר החליט השבוע להכיר סמלית בפלסטין כמדינה, ובאותה נשימה הוציא את החמאס מרשימת ארגוני הטרור.

אין תמונה
אבי דיכטר

הטיעונים שזהו רק "כשל טכני" הם לעג לרש - הברכות הרבות שהגיעו מחמאס עזה וחמאס חו"ל נוכח ההחלטה רמזו כי הטיל הבא הוא רק עניין של זמן. השבוע הפרו-פלסטיני ששטף את אירופה, וההחלטות החד צדדיות המנותקות מהמציאות המזרח תיכונית, הכשירו בכך את תחילתו של גל טרור פלסטיני נוסף. על האו"ם לדחות על הסף את היוזמה הפלסטינית, כי משם תיפתח הרעה.