גונן שגב בבית המשפט, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
שגב, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

גונן שגב נמצא במצוקה כלכלית איומה. הוא חשב שאם הוא ימכור לאירנים כל מיני סיפורים על הידע שלו ועל יכולת הניתוח שלו מתקופתו כשר בממשלת ישראל, זה יוכל להביא לו את הישועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנזק שהוא גרם משני עד חסר חשיבות. ואולם, יש כאן העניין עקרוני - הוא מכר את נשמתו לשטן. מבחינת האירנים יוקרתי לגייס שר לשעבר, מישהו שאפשר שעדיין יש לו קשרים ושדרכו אפשר להגיע לעוד אנשים ולעוד מידע בעתיד. אבל לכאורה לא היה ברשותו מידע רב.

לאירנים מספיק לשבת עם מישהו כזה, הוא מספר להם איך נראית ישיבת ממשלה, איך הדברים מתנהלים. הוא יכול גם להציג להם שהוא נורא מעודכן והם קונים את זה. אבל האמת היא שהוא לא מעודכן בכלום והוא בקשרים עם אנשים בודדים בלבד, כי אנשים יודעים מי הוא ולא שיתפו איתו פעולה.

ניר דבורי (צילום: חדשות)
ניר דבורי | צילום: חדשות

השר וחבר הכנסת לשעבר גונן שגב נאשם בעבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל בעקבות מגעים שקיים עם אירן, כך הותר היום (שני) לפרסום. שגב נעצר כבר בחודש מאי האחרון ובתום החקירה הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים, בגין העבירות הללו וריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב.

מהמידע שהותר לפרסום עולה כי שגב התגורר לאחרונה בניגריה, שם הוא כנראה הציע מיוזמתו את שירותיו לאירנים כשהגיע לשגרירות שם והודיע להם שהוא מוכן לפעול למענם. הוא גויס למודיעין האירני, ונפגש עם מפעיליו פעמיים באירן. הפעילות החלה כבר ב-2012, ובמהלך השנים הוא מסר מידע בנושאים ביטחוניים ובנושאי אנרגיה.