כמה כדורגלנים עתרו לבית הדין כנגד בעלי הקבוצות, אחרי שלטענתם מחייבים אותם לשחק כדורגל בשבת, וגרמו לפלונטר משפטי המאלץ את המדינה להגן על עצמה בבג"ץ. במסגרת הדיון בעתירה תצטרך המדינה להסביר כיצד היא מאפשרת לקיים כדורגל ביום השבתון ללא היתר מיוחד לכך, כנדרש בחוק.

עקבו אחרי בן מיטלמן בטוויטר

אם רוצים להעביר את כל הכדורגל בארץ משבתות לימי חול, זה כמובן לא אפשרי בעתיד הנראה לעין. הרי אין אפילו קמצוץ של מגרשים מתאימים עם תאורה הולמת לשעות הערב לכולם. ברור גם שמדובר בתעשייה שלמה שפועלת בשבתות כבר עשרות שנים, וכפי שאמר היועץ המשפטי לממשלה, חובש כיפה בעצמו, שתומך בהמשך קיום משחקים בשבת "דווקא שינוי המצב הנהוג הוא הבלתי-סביר".

אבל הדבר שמפריע במיוחד בדיון הוא הגישה של השחקנים העותרים שלפיה כל הכדורגל בנוי סביבם. ואם הם, החליטו באמצע חייהם שהשבת חשובה להם יותר מכדורגל - כולם צריכים להתחשב בהם. כשהכדורגלנים האלה היו קטנים, ההורים שלהם הסיעו אותם בשבתות למשחקים. הם ידעו תמיד שגם הקריירה המקצועית והתעשייה שמפרנסת אותם כוללת גם עבודה בשבת. אבל עכשיו הם רוצים לשנותח. לכולם.

יש לי חדשות לשחקנים, הכדורגל הוא לא רק שלכם. הכדורגל הוא גם של האוהדים שעובדים קשה במשך השבוע, ובשבת מתפנים לנסוע למשחקים. הוא גם של ההורים שרוצים להסיע את הילד למשחק בקבוצת הילדים ולראות אותו משחק, ולא יוכלו לעשות את זה בשום יום אחר. הוא גם של החיילים שהסיכוי היחיד שלהם לראות את הקבוצה הוא בסופ"ש כשהם חוזרים הביתה.

והוא גם שלי ועוד המון אוהדים, שאם הכדורגל לא היה בשבת, אבא שלי לא יכול היה לקחת אותי ומעולם לא הייתי מתאהב במשחק הזה. הכדורגל שייך לאוהדים לא פחות משהוא של השחקנים.  חשוב שהשחקנים העותרים יכירו בכך. אחר כך נדבר על מתי צריך לשחק אותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו