קורא למנוע תדרוכים מקלינטון. ראיין (צילום: רויטרס)
פול רייאן, תמריץ רפובליקני | צילום: רויטרס

רפובליקנים ודמוקרטים אמריקנים ממהרים לתייג ולמתג את הדמות של האיש שנבחר לרוץ כסגנו של מיט רומני, פול רייאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הציבור האמריקני נחשף השבוע לכוכב העולה של הפוליטיקה האמריקנית, אבל גם עכשיו יש עוד הרבה מאוד שאלות פתוחות. "פול רייאן הוא בחור מבריק", אמר חבר הקונגרס הרפובליקני רנדי פורבס. "הרעיונות שעולים בראשו עד שעת ארוחת הבוקר, לא עולים בראשו של האדם הממוצע בכל חייו".

הדמוקרטים מצידם מיהרו להוסיף את רייאן לרשימת המתקפות שמציגות את רומני כאיש של העשירים. "הבחירה של רומני בפול רייאן, נעשתה באיש שמאמין בכלכלה וניהול תקציב שטובה לאנשים כמו רומני עצמו", אמר חבר הקונגרס הדמוקרטי כריס ואן הולן.

רייאן הוא מחוקק מזן נדיר - הוא שרירי, "מתנזר" ושולט במתמטיקה, במשך שנים הוא נחשב למתעמל העסוק ביותר בחדר הכושר של הקונגרס. הוא ישן על מיטת שדה קטנה במשרד שלו, ומשקיע את מרצו להתעסקות בפרטים הקטנים והאתגרים העצומים שעומדים בפני בעיית החוב הלאומי האמריקני - שמגיע כבר ל-15 טריליון דולר.

רייאן חוזר וטוען שארה"ב עומדת מול קריסה כלכלית במידה ולא תכריע בהחלטות כואבות, הוא מטיף לקיצוצים דרמטיים בהרבה מרוב הרפובליקנים

הצוות לשיקום אמריקה (צילום: רויטרס)
הצוות לשיקום אמריקה | צילום: רויטרס

ההצעות של המועמד הרפובליקני לסגן הנשיא זכו לשם "התקציב של רייאן" חדרו ללב עמיתיו של חבר הקונגרס. כשרומני בחר בו כסגן, התקציב הזה הפך לנכס הקמפיין של רומני. סגן הנשיא הנוכחי, ג'ו ביידן, לא הביא איתו שום דבר דומה לפני ארבע שנים.

ההשפעה הייתה מיידית, הדמוקרטים מהרו לתקוף את התכנית של רייאן לחסוך לאמריקה כספים על גב תכנית הבריאות, גם זו של הזקנים והעניים. הרפובליקנים הגיבו על ידי העלאת המתקפות שלהם על הרפורמות שעורך הנשיא אובמה במערכת הבריאות.

השינויים במערכת הבריאות עשויים להשפיע על דעתם של מיליוני בוחרים, זו יכולה להיות הסוגיה שתכריע את הקמפיין. רומני מנסה להפוך את הבחירות למשאל עם בנוגע לניהול הכלכלה האמריקנית, אובמה מנסה להפוך אותם לדיון ציבורי על עושרו של מיט רומני.

ג'ונתן מן, CNN (צילום: חדשות 2)
ג'ונתן מן - CNN | צילום: חדשות 2

עכשיו שני הגברים נמצאים בתחרות שבמרכזה נמצאים הרעיונות של איש שלישי, שנכנס למרוץ הזה לפני שבוע אחד בלבד.

 תוכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.