ג'ייק טאפר הוא המגיש הבכיר של רשת CNN, והוא במידה רבה נייר הלקמוס של המיינסטרים האמריקני. האיש שמנסח עבור אמריקה את תחושותיה. בשנות טראמפ, כשהנשיא יוצא הדופן הלך רחוק מדי, טאפר היה הראשון שהעיר על כך, ערך ראיונות נוקבים עם בכירי הממשל - ולא היסס לתקוף את הנשיא סביב מחדלי הקורונה.

מילותיו הברורות נגד הנשיא ההוא קנו לו מעריצים רבים, וגם מתנגדים לא מעטים. וכשטראמפ הפסיד לג'ו ביידן אחרי ימי ספירה מתישים הוא אמר, בפרפרזה על הנשיא פורד, שדיבר על ההתפטרות של קודמו בתפקיד, ריצ'רד ניקסון – "עבור עשרות מיליוני אמריקנים, הסיוט הלאומי הסתיים". 

טאפר גאה מאוד ביהדותו, עד כדי כך שכונה לאחרונה "הרבי של החדשות בטלוויזיה". הוא גאה גם בסמסטר שהעביר באוניברסיטת תל אביב אי שם בסוף שנות השמונים "עם עברית שבורה", הוא מספר לנו.

בשיחה לפודקאסט UNHOLY הוא מדבר גם על האנטישמיות באמריקה שהתגברה בשנים האחרונות משני הצדדים: "כיהודי, ידעתי תמיד שיש אנטישמיות מימין וגם משמאל. זה לא חדש לי. זה היה יותר מפחיד מימין כשפשע השנאה האנטישמי החמור ביותר התרחש בשנות טראמפ – הירי בבית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג. עכשיו יש איומי אלימות גם משמאל", אמר טאפר והוסיף: "כשאני גדלתי, לא היו בכלל מאבטחים בבתי כנסת באמריקה. החל מ-11 בספטמבר יש המון".

48 שעות לפני השבעת ממשלה חדשה בישראל, הוא מעריך שהאמריקנים מצפים לעבוד עם מי שהיה מנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט: "לא משנה מה חושבים עליו ועל עמדותיו, בנט מבין פוליטיקה. אני חושב שיש כאן הזדמנות לפתוח דף חדש - וממשל ביידן יתייחס לזה כך", אומר טאפר.