הקוראים שלנו צריכים לדעת שאתמול (ראשון) נחצה קו אדום שלא האמנתי שנגיע אליו, ולא בנושא שולי. מדובר פה על חיים ומוות, על החלטות של הקבינט שאמור להיות הפורום הכי אינטימי ומשמעותי שמחליט על מהלכים מול אירן, מול חיזבאללה, מול עזה - מהלכים שמחר בבוקר יכולים להשפיע על החיים של כולנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאחר שאין שר משפטים, היועץ המשפטי לממשלה קבע בשבוע שעבר שאין לכנס את קבינט הקורונה ואת ועדת השב"כ וכי את הקבינט המדיני-ביטחוני יש לכנס רק במקרים דחופים, ובתנאי שיישמר עיקרון הפריטטיות. אתמול בבוקר קמנו וגילינו שהפוליטיקאים יצרו פטנט חדש. טבחים בצבא עובדים שבוע-שבוע, וכך בא ראש הממשלה ואומר: אני ממנה שרים בקבינט מטעם הליכוד, שבועיים-שבועיים, שבועיים יואב גלנט - שבועיים מירי רגב.

זה רציני? איפה לימוד החומר? איפה האחריות? איפה קבלת ההחלטות הרציפה? ולמה? התשובה הבלעדית לנושא הזה, גם מבחינת היועץ המשפטי לממשלה, טמונה בכך שראש הממשלה נתניהו מסרב מסיבותיו למנות שר משפטים.

"לישראל אין שום תכנית". ארכיון (צילום: AP)
הסיבה לכל הברדק? נתניהו מסרב למנות שר משפטים | צילום: AP

מה התוצאה של המחסור בשר משפטים אתם שואלים? קמים בבוקר עם החלטורה הזו ולוקחים את הקבינט המדיני-ביטחוני שגם ככה לא מתכנס, והופכים אותו לבדיחה. אני שואלת את עצמי - תת אלוף במיל' מירי רגב, אלוף במיל' יואב גלנט ומי שמחזיק מעצמו כ"מר ביטחון" שטייניץ, איפה אתם? איך גלנט ורגב מסכימים לסידור הזה?  איך יובל שטייניץ, שנחשב לאחד השרים היותר ותיקים בקבינט, שידוע כמי שמעלה בקבינט מחשבות אחרות, מסכים בגלל הדבר הזה להפוך למשקיף? איפה הרצינות שלהם? איפה האחריות שלהם?

עכשיו קבינט הישרא-בלוף יושב לדון בעניינים של ההתחממות מול אירן והמדיניות מולה. דרך אגב, הקבינט המדיני-ביטחוני כונס רק אחרי שהיועמ"ש וגנץ הבהירו לראש הממשלה שהוא חייב לכנס אותו, כי מה שקורה מול אירן זה לא עניין של מה בכך, ייתכן שההתחממות הזו דורשת החלטה על נקיטת מדיניות - מדיניות כזו שדורשת מהקבינט כבר להיות מעודכן, ואולי בעתיד הקרוב גם לקבל החלטות.