ברכות לממשלת ישראל, ברכות למשטרת ישראל, ברכות לכל מי שצפה ועודנו צופה מהצד על המתרחש בחלק מהיישובים הערביים. כן, באלימות ובפשיעה המאורגנת עסקינן, אותה הפשיעה המאורגנת שנעקרה מהשורש בנתניה, נהריה ותל אביב. נכון, בחמש השנים האחרונות היו לפחות 10 מקרים של מטעני חבלה שהוצמדו לרכבים באזור הצפון ויוחסו לפשיעה המאורגנת שמעבר לרחוב, מחוץ ל"יישובים הערביים", אבל בניגוד לגישה בחברה הערבית, נעשה טיפול ביד מברזל בפושעים ושולחיהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מאות אזרחים ערבים נרצחו בשנים האחרונות, ולא, לא ממטעני צד, אלא מנשק צה"לי, או נשק אחר שיוצר במחתרת הישראלית, מתחת לרדאר המשטרתי והרחק מעיניו של השב"כ שנמצא בכל פינה ובכל סלולארי. תמוה בעיני השקט של ראש ממשלתנו הנאשם בשוחד, שבכוונה נמנע מלהתייחס באופן פומבי לכאוס והאנדרלמוסיה בחברה הערבית.

במדינת היהודים לימדו אותנו שאסור שערבי יחזיק נשק, וכאן אנחנו מדברים על מאות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים שנמצאים מעבר לרחוב של השכנים היהודים. אבל כל עוד זה בפנים, מרחץ הדמים לא מעניין את ראש הממשלה, לא בראש מעייניו.

אירוע ירי לעבר רכב בכביש 6
זירת החיסול בכביש שש השבוע

לאחרונה אותו הנשק הגיע כבר לחיסול שהתרחש השבוע בכביש שש. אולם הפעם הזו הייתה שונה וכלי התקשורת סיקרו באופן נרחב יותר את מה שנראה כמו תופעה ומלחמה עקובה מדם בתוך הכנופיות הערביות. "טרור אזרחי", "מרחץ דמים", ו"אימה ברחובות" הם רק חלק מהתיאורים שנעשה בהם שימוש. אדם משכיל אמר לי השבוע: "אם המדינה רוצה אותנו בתוך הגטאות, אז לא. לערבים יש כסף, והתחלנו לנהור ולקנות ביישובים היהודיים, חלק מהם כפרים עקורים, הזדמנות לממש את זכות השיבה במדינת היהודים".

כל זה מתרחש אצל ראש הממשלה, שבינתיים הצליח לתקוע טריז ברשימה המשותפת, פשוט דממה. האיש שותק. מי שאחראי על ביטחון המדינה מחוץ לגבולות ויודע להצטלם עם המתחסן החצי מיליון ועם ג'ונתן פולארד, מי שיודע לרדת לשוק, יודע טוב מאוד ללבוש את מעיל הרוח ולצאת לאחת מתחנות המשטרה, ולהכריז שם "מלחמת חורמה בארגוני הפשע, מלחמה בטרור האזרחי, שזלג לכביש שש". אוי לכם ערבים למה הפסקתם להיות נחמדים וביצעתם את הירי והפשיעה על הציר המרכזי של מדינת ישראל? תכף זה יעצבן את ראש ממשלתנו, יעצבן את הגזענים למיניהם, שינהמו: "זאת התרבות, זאת המנטאליות". ככה בורחים מאחריות וזורקים על החלש את חולשתו.

בסכנין הוצת עץ האשוח של חג המולד פעמיים ולא ראינו פעילות משטרתית שהביאה למעצרים. תחנות משטרה נפרצות, וירי לעבר בנקים, סמל הממסד והשלטון, הפך לדבר שבשגרה. ובכל זאת - עדיין דממה בבלפור, למה?? כי זה לא מעניין, כי זה לא מביא מצביעים, כי זאת מדינת היהודים.

עומאר אבו סעלוק בן ה-16 שנורה למוות בכביש 6
עומאר אבו סעלוק בן ה-16 שנהרג בחיסול

הרבה אשמים בתוצאה הזאת. תחילה ממשלת ישראל על דורותיה, משטרת ישראל, והשב"כ שיודע לצוד רוצחים בכל פינה אפילו מתחת לאדמה, הימ"מ שיודע היטב לנקות נשק ולבצע חיפושים ללא צו חיפוש, כמו שנעשה בשכונת חליסה בחיפה אחרי פיגוע הירי, כן, שוב ירי - אבל בחיפה. פעילות אינטנסיבית שנמשכה כמה ימים הביאה למעצר הרוצח, שבעצם הסגיר את עצמו, אבל הרוצחים של מאות אזרחים ערביים עדיין מסתובבים חופשי ומתכננים את הרצח הבא.

עוד אשמים ההנהגה המקומית והארצית בחברה הערבית שתמיד מאשימים את האזרח הערבי. אלה הנציגים שלכם, מה לעשות? יש מה לעשות! מדינת ישראל היא מדינת חוק ויש להשליט חוק וסדר ללא קשר להצבעה בקלפיות, או אמונה, או צבע עור, או מיקום של היישוב. תדע המדינה להשליט חוק ולעצור מבוקשים גם בירח, לא הגזמנו, יש עובדות והוכחות מהעבר הרחוק והקרוב.

אותה הנהגה אולי חסרת אונים, או חסרת יכולות, אבל גם היא אשמה. אשמה בזה שלא סוגרת את המדינה 24/7, לסגור את איילון וכביש שש, לתלות שלטים בדמות קמפיין בלפור ודגלים שחורים בכל צומת ומעל כל גשר, הרי גשרים יש רק מחוץ לתחום. מחוץ ליישובים הערביים, להפריח בלונים עם שמות ותמונות של מאות הקורבנות, להפריח אותם בשמי תל אביב, מעל הכנסת, להטיס רחפנים עם שלטים.

פשוט להרעיש, להרעיש, לשלוח משאיות לנסיעה איטית על כביש שש, לבקש מהרופאים של המגזר לקחת חלק. החברה הערבית בישראל היא החברה שמייצרת הכי הרבה רופאים בעולם כולו, אז שייעדרו ליום אחד. בקיצור הבנתם, יש המון דוגמאות ורעיונות, אבל מדובר בהנהגה מזדקנת, שבחלקה מקבלת הוראות מהזקן של הרשות הפלסטינית, שגם הוא לא מונע הברחת נשק לחברה הערבית מהמחתרת בגדה. חייבים דחוף הנהגה צעירה, א-מפלגתית, שמחוברת למציאות מאשר לגחמות לקרבה משפחתית או אינטרסים אישיים, ובינתיים כאלה אין בנוף הפוליטי.

ישיבה של הרשימה המשותפת (צילום: מתוך עמוד הטוויטר של ח"כ אחמד טיבי)
חברי הרשימה המשותפת בדיון | צילום: מתוך עמוד הטוויטר של ח"כ אחמד טיבי

ויש כאלה שמתחכמים ושוב זורקים את כדור האש ושואלים מה הפתרון שממשלת 'ליהודים בלבד' יכולה לעשות? אז זהו שיש פתרון. ניתן להזרים כסף. תקצוב, תקצוב ותקצוב. ולגבי תופעת הנשק, הפתרון הכמעט יחידי הוא גיוס חובה. כן גיוס חובה, הראינו בסדרת הכתבות שלנו כיצד אותם צעירים ללא עתיד, הגיוס הציל אותם מהגהינום וחיבר אותם למסגרת ועבודה טובה.

עכשיו, איזו מסגרת גיוס? שהמדינה תדאג לזה - ולא אני.