ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות הוא אירוע מאוד משמעותי ופורץ דרך - מבחינת ישראל וגם מבחינת המצב של מדינות המפרץ הפרסי. זה בעצם לוקח את כל הגישה השלטת בשנים האחרונות, שלפיה רק אחרי שיהיה הסכם עם הפלסטינים אפשר יהיה לדבר על הסכם עם האזור - והופך את המשוואה. אלו דברים שנתניהו אמר לאורך שנים רבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

איך זה קרה? בתקופה האחרונה נשיא ארה"ב טראמפ מאוד רצה לרשום הישג, אבל הבין שהסיפוח הולך ומסתבך לו. גם כאן בישראל, מצד מועצת יש"ע שאומרים שהם אינם מרוצים ומצד שני הפעולה של כחול לבן, כשאשכנזי וגנץ אמרו שלא יסכימו לעניין הסיפוח.
 
בתוך ארה"ב, את הוויכוח בין פרידמן לקושנר – בעצם ניצח קושנר. טראמפ עושה חשבון ואומר לעצמו: אני רוצה הישג גדול, כי סיפוח יסבך אותי - אלך על המהלך של הנורמליזציה.
 
מבחינת נתניהו ללא ספק נשמע אותו אומר שהסיפוח רק נדחה ועומד עדיין על הפרק, אבל מקורות איתם שוחחתי, שהיו שותפים למגעים בוושינגטון בין השגרירויות של ישראל ואיחוד האמירויות והבית הלבן, אומרים שמבחינתם איחוד האמירויות יכולים לבוא ולומר אנחנו הולכים עם ישראל - אבל אנחנו אלה שמנענו סיפוח, ולכן הכותרת שלום תמורת סיפוח היא הנכונה.
 
נתניהו מתקשר לגבי אשכנזי לעדכן אותו ואומר לו - כבר היום תפעלו כדי להפוך את הנציגות שיש לישראל באיחוד האמירויות לנציגות רשמית. שר החוץ וראש הממשלה החליפי לא היו בסוד העניינים, הם עודכנו על ידי ראש הממשלה ממש בימים האחרונים והיום הם מקבלים עוד שיחה, שבה נתניהו אומר להם שזה הולך קדימה. אז זה הישג היסטורי לישראל - אבל מבחינת הימין והמורשת של נתניהו לימין, זה כבר בוודאי יעשה משהו אחר.