אנחנו נמצאים ברגע היסטורי עבור מדינת ישראל: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוכיח אתמול בהכרזה על תוכנית המאה שאפשר גם אחרת. הוא הוכיח שלישראל לא יהיה ממשל אמריקני אוהד יותר מהממשל הנוכחי, ואנחנו חייבים לנצל את הרגע הזה כדי להחיל את הריבונות הישראלית - ומהר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום כבר יודעים - שיח הריבונות ניצח. במשך שנים השמאל הוביל את השיח המדיני עם תכניות והצעות לפתרון הסכסוך בזמן שאנחנו היינו עסוקים בלהגיב. התעסקנו בניהול הסכסוך הפלסטיני במקום לפתור אותו. בשנת 2012, כשאני ובנט הנחנו על השולחן את רעיון הריבונות, חשבו שאנחנו הזויים, משיחיים ומנותקים מהמציאות. כעת, גם בבית הלבן מבינים – צריך להחיל את הריבונות הישראלית על שטחי יהודה ושומרון, וצריך לעשות את זה כי הדבר הנכון והצודק.

תוכנית המאה נחשפת - כל הפרטים על העסקה \\ אבו מאזן, חיזבאללה ואירן נגד תוכנית המאה \\ פומפאו: "לא משנה מי יהיה רה"מ, תוכנית המאה תצא לפועל" \\ האם יישובי המשולש יהיו חלק מפלסטין? \\ שרים בימין מזהירים: "מדינה פלסטינית - קו אדום"

אולם לצד זה, אסור להסכים לקיומה ולהקמתה של מדינה פלסטינית. נקודת המוצא שלנו היא שהקמת מדינה ערבית ביהודה ושומרון מסוכנת ובלתי אחראית. ירי הטילים מעזה לעבר ישראל ישכפל את עצמו, וביתר שאת, מיהודה ושומרון - והפעם לא תהיה נקודה בישראל שלא תהיה חשופה לפגיעה הטילים. בסיטואציה כזו נמל התעופה בן גוריון יופקר לחסדיהם של ארגוני הטרור. אם חלילה תקום מדינה עוינת שכזו, ירושלים וכפר סבא יכונו "עוטף יו"ש". זו תהיה הקמת אירניסטן בלב מדינת ישראל ולכך, כמובן, לא נסכים.

והאמת? אני לא חושבת שזה יקרה. בעיקר בגללם, אבל זה גם התפקיד שלנו, של ימינה. מי שסירב לוועדת פיל ב-1937, לתכנית החלוקה ב-1947, שיצא לאינתיפאדה הראשונה והשנייה וסירב לכל מחווה, הצעה או מתווה מדיני - לא יסכים גם לתנאים של ארה"ב אמש.

. המהלך הזה אינו עניין לפלפול משפטי, אלא להחלטה מדינית אמיצה. צריך ללכת לאתגר הזה בעיניים פקוחות, בדיוק כמו שנאבקנו על החלת הריבונות ברמת הגולן וההכרה בירושלים כבירת ישראל.

"באין חזון ייפרע עם", כתב שלמה המלך בספר משלי, וצדק. לנו בעניין ההתיישבות יש, תודה לאל, חזון וגם תכנית ברורה. עכשיו צריך להוציא את התכנית הזו אל הפועל.‎