הקרב על איי. די. בי: אחרי הודעתו של אלשטיין, הגדיר היום (ו') בעל השליטה בקונצרן נוחי דנקנר את פירוק השותפות "מצב לא פשוט". יחד עם זאת הבטיח להגיש ביום ראשון הצעה שתרצה, לדבריו, את מחזיקי איגרות החוב. "המצב קשה, אבל נציג מתווה טוב יותר להסדר", אמר דנקנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 אתמול, שעות ספורות לאחר שמחזיקי האג"ח באי.די.בי החליטו להוציא את הקבוצה משליטת דנקנר, המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין הודיע כי לא ישקיע את 75 מיליון הדולרים, שאמור היה להעביר לקבוצה. השקעתו היתה אמורה להיות חלק מהשקעת המשך להשקעה של 25 מיליון דולר שביצע בגנדן אשתקד.

בסביבת אי.די.בי הסבירו כי אלשטיין לא יממש את האופציה שניתנה לו, בשל התארכות המו"מ מול מחזיקי האג"ח, הקשיים במו"מ ולוח הזמנים הלוחץ לטיפול בסוגיה. החלטה זו באה לאחר הכרעת מחזיקי האג"ח - שאמנם אינה סוף פסוק משפטי, אך היא מהווה כיוון ברור מאוד.

אלשטיין - זכה בשליטה
אלשטיין. פירק את השותפות | צילום: רויטרס

אתמול אמרו גורמים המעורים בנושא כי נוחי לא אמר עדיין נואש. לטענתם, הוא נערך לאפשרות שאלשטיין לא יממש את האופציה ולכן התאמץ להביא משקיעים אחרים - ישראלים וזרים. לדברי אותם גורמים, המשקיעים החלופיים לאלשטיין צפויים לסייע ביצירת מתווה אחר להידברות ולהסדר חוב בקבוצה, ולצורך כך יעבירו בשבוע הבא כספים לחשבון נאמנות בישראל.

אלשטיין כבר השקיע 25 מיליון דולר

אלשטיין השקיע בגנדן 25 מיליון דולר אשתקד, ואז ניתנה לו האופציה להשקעת המשך של 75 מיליון דולר בחברה. עסקה זו סיפקה לדנקנר ומחזיקי האג"ח ארכה לקיום מו"מ להגעה להסדר חוב מוסכם. כעבור זמן הצדדים הגיעו להסכמה על מתווה להסדר , שלבסוף לא הושלם. בד בבד מספר פעמים שונתה האופציה להשקעה ישירה באידיבי אחזקות. ואולם, הדיונים הארוכים לא הבשילו להסדר ובמשבר בקבוצה החריף, והתפרץ גם באידיבי פתוח.

לאחרונה מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הצביעו ברוב של מעל ל-90% ללקיחת השליטה בחברה מידיו של בעל השליטה נוחי דנקנר, באסיפה סוערת סביב מתווה הסדר החוב של הנציגות. עוד הצביעו המחזיקים על מימוש שני נכסיה העיקריים של החברה - הכסף בקופה (כ-180 מיליון שקל) ומניות אי.די.בי פתוח.