מה קורה ל"מניית העם"? מניית "טבע" סיימה היום את המסחר בוול סטריט בצניחה של כ-8.4%, לאחר שמוקדם יותר צנחה מניית החברה ביותר מ-11%. זאת, בצל דוחות "ביוג'ן", אחת ממתחרותיה העיקריות בשוק התרופות נגד טרשת הנפוצה.

ביוג'ן פרסמה לפני פתיחת המסחר את דוחותיה, ממנה לומדים המשקיעים כי נתוני התרופה של החברה לטיפול אוראלי בטרשת נפוצה - BG-12 - עולים על נתוני ה"לקווינימו"ד של טבע, בעיקר בגזרת שיעור ההפחתה במספר ההתקפים השנתי ושיעור הידרדרות המחלה. מניית ביוג'ן, אגב, מזנקת ביותר מ-15%.

נתוני מדידה שונים לגמרי

על פי הערכות בשוק, רוב הנתונים המפורסמים דומים לתוצאות נתוני ה"לקווינימוד", כאשר ההבדל הבולט הוא בנתון שיעור ההפחתה במספר ההתקפים השנתי. נתון זה, שמצביע על 53% הפחתה בקרב הקבוצה שנבדקה, אינו ניתן להשוואה עם נתוני ה"לקווינימוד" כיוון שנערך במתודולוגיית מדידה אחרת לגמרי.

על פי הדיווח, ניתן היה במהלך המחקר של ביוג'ן למי שביקשו לקבל טיפול חירום לעבור לשיטת טיפול או לתרופה אלטרנטיבית שעשויה הייתה להיות כל תרופה בשוק כולל קופקסון. "הבדל זה הוא מהותי ולמעשה כלולים במחקר גם משתתפים שקיבלו תרופה שאיננה תרופת המחקר או פלסבו", מציינים בשוק.

טבע הדגישה רבות בעבר כי תרופת ה"לקווינימוד" היא תרופה בעלת מכניזם פעולה שונה לגמרי, כשהיא מצליחה להפחית את התקדמות המחלה עם פרופיל בטיחות ונוחות מרשימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק