רונה רמון איבדה תוך כמה שנים את היקר לה מכל. תחילה היה זה בעלה, אילן רמון - האסטרונאוט הישראלי הראשון שנספה בהתרסקות ה"קולומביה". אחר כך, הכה המוות פעם שנייה - כשבנה, אסף, התרסק באימון בחיל האוויר. למרות הכל, היא יצאה למסע אתגרי יוצא דופן בסין - "מלכת המדבר". סרט שישודר מחר בערוץ 2 מתעד את החוויה האישית מלאת האושר והאבל הכבד שמלווה אותה.

הסרט, "בדרך שלה", מתעד את המסע שנערך בהשתתפות 35 נשים. הן הגיעו לקצה העולם לא רק כדי לחזות בנופים מרהיבים ובתרבויות שונות, אלא גם כדי להתמודד עם מכשולים נפשיים ופיזיים שפקדו כל אחת מהן. רמון הייתה בג'יפ מספר שלוש - זה שבימות המסע היה המדובר ביותר.

"באתי לכאן מראש כדי לנסות לקחת איזשהו פסק זמן מבחינת החיים הפרטיים שלי", הסבירה המון. "בשנה וחצי האחרונות העסקתי את עצמי עד למעל הראש. החלטתי שהגיע הזמן לשינוי".

כחלק מהמסע המיוחד שלה, התבקשה רמון להתמודד עם לא מעט פחדים אישיים שאגרה. עם כולם היא התמודדה בהצלחה רבה: "היה לי פחד מטיסות עד התאונה של אילן, ואז התגברתי על זה. כשאסף התגייס לצה"ל, התגברתי על הפחד מהצניחה", היא סיפרה - רגע לפני שהתגברה בהצלחה על פחד נוסף - הפעם - מסנפלינג.

למרות הכל, את תעצומות הנפש האדירות שלה היא הביאה לידי ביטוי גם שם: "צריך לשמור על המקום של השמחה. העצב הוא מקום כל כך שואב ואסור שהוא יסגור את המקום החי וגם את זה שצומח", היא סיכמה.

"בדרך שלה" ישודר הערב, 20.7 בשעה 22:30

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק