ענבר שמחון ובנה אורי בן ה-3 מגיעים כמו בכל בוקר אל הגן, ובסצנה יומיומית שהרבה הורים מכירים הילד בוכה ולא מוכן לעזוב את ההורים כשמשאירים אותו בגן עם הילדים האחרים והגננת. אז האם הולכת לעבודה אבל היא משאירה את "האח הקטן" - תכנה חדשה שהותקנה לאחרונה ב-15 גנים פרטיים ברחבי הארץ, באמצעותה יכולים ההורים לעקוב אחר הילדים בגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשדוד חדד יושב במשרד הוא פותח עין אחת עם מצלמות האבטחה של העסק, ובעין השנייה הוא בוחן את שגרת החיים של בתו בת ה-3 בגן הילדים. "אני יכול לדעת מה היא עשתה, האם היא אכלה, אם היא מרגישה טוב, זה גורם להיות בקשר רציף יותר עם הילד", אומר דוד.

אורלי הגננת דואגת שההורים לא רק יראו את הילדים אלא שהם יהיו מעורבים בכל מהלך החיים בגן. היא מעדכנת מה הילד אכן, כמה זמן ישן ואפילו עם מי הוא שיחק בקוביות. "ההורים נותנים לנו את הדבר הכי יקר שיש להם, ויש להם שאלות וספקות, וכל מה שאני אגיד לא יכול להשתוות למה שהם רואים, אומרת בת אל פרידג' מנהלת הגן.

אבל התופעה לא חיובית בעיני כולם. "החוויה הזאת גוזלת את העצמאות הסובייקטיבית שלו ואת החירות שלו ללכת ולהתפתח לפי איך שהוא בוחר מחוץ לבית", אומרת הדר קוגל ממכון אדלר. "היא גם נותנת איזה אשליית שליטה וגם הרבה חרדה להורה שכל הזמן נמצא בעמדת בודק", היא מוסיפה.