דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו מסביר הערב בראיון לחדשות 2 כי מבצע "עופרת יצוקה", בעזה עלול להמשך עוד זמן רב. במקביל הוא מפציר בתושבי הדרום להישמע להוראות פיקוד העורף ולא להסתכן.

"אני אומר חד משמעית יש להישמע להנחיות פיקוד העורף", הדגיש בניהו. "בחלק מהמקרים נפגעו אנשים שלא נשמעו להוראות, צריך לשמור על ההנחיות שהן מצילות חיים. יש לבצע הנחיות כי האירוע עלול להמשך עוד הרבה זמן".

לשאלה מדוע הרמטכ"ל,גבי אשכנזי או מפקדי צה"ל האחרים לא מתראיינים בתקשורת אמר בניהו: "אנחנו כבר זמן ארוך עם פרופיל תקשורתי אחר, אבל זה לא אומר שלא נשנה את זה במהלך הדרך, הכתבים מקבלים תדרוכים וכשהרמטכ"ל יחשוב שהגיע הזמן להגיד כמה מילים הוא יגיד".

בעניין גיוס חיילי מילואים אמר דובר צה"ל: "אנחנו פועלים על פי החלטת הקבינט. צווי המילואים יהיה אפשר לממש אם נחליט. התכניות של צה"ל מתבססות על המערך הסדיר ואם נצטרך נגייס מילואים בהתאם להחלטות המבצעיות שנקבל".

בניהו אמר כי הוא לא מציע להספיד את ארגון החמאס, למרות הירי המועט יחסית של הרקטות לעבר ישראל במהלך היום. "החמאס בהלם, בשוק ומנסה להתאושש. אבל יכולת הירי קיימת. החמאס מנסה להוציא פיגועים, לשגר רקטות ולבצע פיגועי גדר ואנחנו ערוכים לכך. אבל היכולת שלהם קיימת. המלחמה בטרור היא לא מלחמה של יום יומיים, זה יכול לקחת עוד הרבה ימים, ואנחנו נחושים לסיים את זה".