נבצרות, התפטרות - או בחירות? בימים הקרובים צפויות פגישות של גנץ ושל נתניהו עם ליברמן ובהמשך הם ייפגשו גם הנשיא. יו"ר כחול לבן מצהיר שיהיה מוכן ללכת לפשרה בדרך לממשלת אחדות - וגם בדיונים פנימיים בליכוד מדברים על הצעה משופרת לגנץ. בתוך כך, לחדשות 12 נודע הערב (שני) לראשונה כי יו"ר ש"ס אריה דרעי נלחץ לפתרון הפלונטר הפוליטי והציע לגנץ לסייע לו בהבטחת קיום הרוטציה עם נתניהו‎ - כך שמפלגתו של הראשון תפרוש מהממשלה אם יו"ר הליכוד לא ימלא את חלקו בהסכם. בש"ס סירבו להגיב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי גורמים בשני הצדדים, הפער בין שתי המפלגות בדרך לממשלת אחדות הולך ופוחת. ההצעה המשופרת של הליכוד מדברת על אותו מתווה-רוטציה לפיו נתניהו יהיה ראש ממשלה במשך שנה אחת מלאה - ואם ייפתח משפטו ייצא לנבצרות קודם לכן. אחרי שנה נתניהו יתפטר, גנץ ייכנס במקומו - ויהפוך לראש ממשלה במשך שנתיים.

המחלוקות: הבטחת החילופים בחוק וסוגיית החסינות

בתקופת הביניים הזאת יערכו תיקוני חקיקה שנועדו להבטיח את המעמד של שני האישים כממלאי מקום ראש הממשלה, דבר שכיום לא מוסדר בחוק. בנוסף, כך לפי ההצעה, כל צד ישלוט במינויי ובפיטוריי שרים ממפלגתו: החקיקה תקנה סמכות לכל אחד מהם לפטר את שריו שלו, כך שלא יווצר מצד שאחד מפטר את שריו של השני.

עם זאת, יש עדיין שתי מחלוקות עיקריות בין שתי המפלגות. האחת, אין כיום דרך להבטיח בחוק את החלפת התפקידים כעבור שנה - כלומר אין דרך לחייב את ראש הממשלה הנכנס להתפטר בתאריך שננקב מראש. השנייה, סוגיית החסינות - קו אדום של שתי המפלגות. בליכוד אומרים שחסינות מוקנית לנתניהו כפי שהוא זכאי לייצוג משפטי.