חברת הפינטק הישראלית בלנדר הודיעה היום (חמישי) כי הגישה את הבקשה הרשמית לקבלת רישיון בנק דיגיטלי כלל אירופאי, לקראת פתיחת בנק דיגיטלי ייעודי לאשראי ופיקדונות באירופה. החברה מעריכה כי תקבל את הרישיון במהלך שנת 2022.

לדברי החברה, הבקשה מוגשת לאחר תהליך של כשנתיים שבמסגרתו עברה החברה הערכה מקדמית של הבנק המרכזי והוכיחה את עמידותה בכל התנאים הנדרשים לקבלת רישיון להקמת בנק דיגיטאלי כלל אירופאי לגיוס פיקדונות ומתן אשראי.

פעילות הליבה של החברה היא מתן אשראי לרכישת מוצרים (Buy Now Pay Later) ואשראי לרכישת רכב והיא מתכננת להרחיב את הפעילות עם המוצר BlenderPay לאתרי e-Commerce אירופאים.

הבנק שתפעיל החברה יפעל במודל חדש ((NeoBank המאפשר לפעול בכלל רחבי השוק האירופאי המשותף ללא סניפים, תחת דירקטיבת ביטוח הפיקדונות הבנקאים האירופאית (עד 100 אלף אירו ללקוח) והעמדת אשראי באופן דיגיטלי מלא.

החברה מתמקדת בשוק האירופאי כחלק מאסטרטגית הצמיחה שלה כאשר באוגוסט האחרון הודיעה על כניסתה לפעילות בפולין, המדינה הרביעית שבה פועלת בלנדר בנוסף לישראל, ליטא ולטביה. פולין מהווה עבור החברה יעד אסטרטגי לאור העובדה שמדובר במדינה גדולה מאוד שבה שוק האשראי מוערך בכ-170 מיליארד אירו.

"הקמת בנק דיגיטלי באירופה מהווה מנוע צמיחה משמעותי שיאפשר לבלנדר לגייס פיקדונות כמקורות אשראי כחלק מהתוכנית האסטרטגית לצמיחה והתרחבות של החברה בשוק האירופאי", אמר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות. "קבלת הרישיון תמקם את בלנדר לצד מספר מועט של חברות בינלאומיות דוגמת Affirm, Klarna ו Revolut שמוערכות בעשרות מיליארדי דולרים ונמצאות בצמיחה אדירה כחלק ממודל ה- NeoBanking. מדובר בעולם פיננסי חדש שבלנדר היא חלק ממנו הודות לטכנולוגיה הייחודית שלה. אין ספק שאנחנו בליבה של מהפיכה שתשנה את הדרך בה אנשים צורכים ומנהלים את כספם".