עובדת אפל פוטרה בגלל הודעת אינסטגרם אנטישמית: נטשה דאך הוסרה ממדריך העובדים של אפל לאחר שהפוסט שלה במדיה החברתית נחשף על ידי ארגון  StopAntisemitism.

צילום מסך של הפוסטים של דאך ברשתות החברתיות מראה שהיא כתבה: "אתם מתגנבים למדינות, גונבים לאנשים חיים, מקומות עבודה, בתים, רחובות, מציקים להם, מענים אותם". דאך כתבה כי "כשאנשים פועלים נגד זה, אתם קוראים לזה טרור" - הצדקה למתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר.

"אתם עושים את זה במשך דורות", כתבה דאך, מומחית לטכנולוגיית מידע מאיסטנבול, והוסיפה: "פלישה היא הדבר היחיד שאתם מסוגלים לו. אתם הטרוריסטים היחידים, וההיסטוריה תזכור את זה". עיתון ה"ניו יורק פוסט" שחשף את המקרה ביקש תגובה מדאך, שמחקה את חשבונות הלינקדאין והאינסטגרם שלה.

ליאורה רז, מנכ"לית StopAntisemitism, ארגון הממומן על ידי משקיע הנדל"ן הישראלי האמריקאי אדם מילשטיין, אמרה ל-The Post  כי לארגון נודע על סיום עבודתה של דאך ממקור סודי. הארגון גם טען לניצחון מוקדם יותר השבוע כאשר פרסם פתק בלינקדאין של עובד טכנולוגיה פלסטיני בשם מוחמד תמי, שהזדהה כמהנדס תוכנה עבור אפל המגנה את "הטיהור האתני ורצח העם שביצעה ישראל".

"אני לא יכול לגנות את עמי על התנגדות למשטר האכזרי והבלתי אנושי הזה", כתב תמי בלינקדאין, והוסיף כי לפלסטינים "יש זכות לשאוף להגדרה עצמית ולהחזרת עמנו לארץ שממנה נעקרו בכוח 75 לפני שנים". תמי כתב כי "המאבק יימשך עד שכל הפליטים יוכלו לחזור למולדתם בין הנהר לים... עד שתפורק המערכת המדכאת הזו." אפל אמרה ל-The Post שהעובד היה עובד קבלן שכבר לא היה לו שום קשר לחברה. לא ברור מתי אפל ניתקה את הקשר עם תמי

מנכ"ל אפל טים קוק בהשקת ה-Vision Pro (צילום: Justin Sullivan, getty images)
טים קוק, מנכ"ל אפל | צילום: Justin Sullivan, getty images

עובדים באפל לא התביישו להביע את דעותיהם לגבי מלחמת ישראל-חמאס - בניגוד לבוס שלהם, המנכ"ל טים קוק, ששתק. על פי הדיווחים, הנהלת ענקית הטכנולוגיה סגרה ערוצים פנימיים של אפליקציית המסרים Slack שבהם השתמשו עובדים מוסלמים ויהודים, לאחר שעובדים פרסמו פסוקים מהקוראן וארגנו הפגנות.