הערב (ראשון) יתפרסם דירוג חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן של duns 100 מבית דן אנד ברדסטריט. בשל המחסור בעובדים לאיוש 15 אלף המשרות הפתוחות בהייטק, החברות נאלצות להיאבק על כל עובד, לכן עבורן הכניסה לדירוג מהווה כלי משמעותי לגיוס עובדים.

זו השנה השביעית שדן אנד ברדסטריט מפרסמת את הדירוג היוקרתי. "ראינו ששנת 2021 הייתה אחת השנים המאתגרות למגייסים בענף", אומרת אפרת שגב, סמנכ"לית דאטה ואנליזה בחברה. 

יצאנו לביקור במשרדים של 3 מהחברות שנכנסו לדירוג השנה. "נורא קל לדבר על ההטבות, על הכיף ועל הקמפוס המדהים", אומרת שירלי הרמן, מנהלת שיווק ומיתוג מעסיק במיקרוסופט שזכתה בשנה שעברה במקום הראשון בדירוג. "אבל עובדים מחפשים אתגר מקצועי, הם מחפשים אנשים איכותיים לעבוד איתם, מענה וקשב מהארגון וערך ומשמעות מעבר".

הרמן ממספרת על השינוי שעבר עולם הגיוס בעקבות הקורונה. "הכול הפך להיות מרחוק", היא מסביר. "בן אדם יכול לשבת בבית ולהתראיין לארבע מקומות שונים באותו יום והוא גם יצפה למענה יותר מהיר. נכון שזה ראיון מרחוק וזה נורא קר אבל אנחנו כן לומדים לתת את הטאץ' האנושי שבן אדם צריך להרגיש כשהוא בוחר עבודה".

 נטע פלר, סמנכ"ל משאבי אנוש בנטורל אינטליג'נס מספרת על מה לדעתה הערך המוסף שהעובדים מקבלים בחברה. "מעבר לפינוקים יש לעובדים אצלנו אופציות מאוד טובות לפתח את הקריירה שלהם", היא מספרת. "בתוך הארגון אנחנו תמיד מתחילים כל גיוס בלהסתכל על אנשים מבפנים שיכולים להתאים".

"אנשים מצוינים ירצו לעבוד במקום שהם מגיעים אליו, מסתובבים ומרגישים משהו באווירה", היא מוסיפה. "למרות שתהליך הגיוס הפך להיברידי אנחנו מנסים שהמועמדים יגיעו לפה לפחות פעם אחת. כי תסתובב פה שעה אחת, ברוב המקרים אנשים ירצו לבוא לעבוד כאן. יש כאן הרבה אנשים שהבאנו שהם לא בדיוק מה שחיפשנו בהגדרה הראשונית – יש לנו פה 3 פסיכולוגים".

"אנשים גם מחפשים את מה החברה תורמת", אומר אדר מרגלית, מנהל אתר ב-service now ישראל. "אנחנו נותנים ימי התנדבות לעובדים. החברה זיהתה שאחד הגורמים לשחיקה זה בעצם כשעובדים לא לוקחים חופש, אז היא התחילה לתת חופשה רבעונית. ראינו קפיצה של יותר מ-100 אחוז במספר הפניות שהגיעו אלינו למשרות חדשות".

כל החברות שמו דגש על גיוון והכלה. "אנחנו באמת מאמינים שחברה מגוונת זו חברה מצליחה יותר", אמרה הרמן. "יש לנו תוכנית לטרנסג'נדרים שמכשירה אותם להתקבל לעולמות ההייטק ולהשתלב.

"אפשר למצוא אצלנו את כל המגוון של החברה הישראלית", מספר מרגלית. "גיוון זה דבר ראשון. יש לנו עובדים מכל הגילאים, יש לנו הטבות עבור הורים. אנחנו משלימים את חופשת הלידה עבור נשים שיולדות ונותנים 12 שבועות חופשה לבן הזוג".

"עשינו המון דברים לאורך השנים", הוסיפה פלר. "המשמעותי הוא מענק פונדקאות לקהילה הלהט"בית".