מטאל ורוק הכבד - רונן צומר, רוק, אלטרנטיב ואלקטרו - צחי בדרה

סיכום העשור של מאיה פישר, סיכום העשור של הדר אליקים

אין תמונה
נער הפלא. דילן

2000

אלבום השנה
PJ Harvey - Stories From The City, Stories From The Sea 2000
פולי ג'ין הארוי פתחה את העשור עם אחד מאלבומיה המוצלחים ואולי גם הקומוניקטיבי ביותר, שזכה לחיבוק רחב בעיתונות המוזיקה העולמית. מיק הארווי מ"הזרעים הרעים" של ניק קייב היה שותף להפקה ביחד עם רוב אליס וגם טום יורק מתארח.
PJ Harvey - Big Exit

שיר השנה
Bob Dylan - Things Have Changed
בוב דילן פתח את העשור בשיר מבריק, אותו תרם לפס קול הסרט המצויין "Wonder Boys". אחד מהגדולים שלו.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Rage Against the Machine – Renegades, Deftones – White Pony, Thirteen Tales from Urban Bohemia - The Dandy Warhols, Primal Scream - XTRMNTR

אין תמונה
חגג בגדול את חזרתו לחיים. ג'ון פרושיאנטה

2001

אלבום השנה
John Frusciante – To Record Only Water for Ten Days – 2001
האלבום, שנפתח בשיר הקורע "Going inside", החל עשור יצירתי ועמוס במיוחד באלבומי סולו של ג'ון פרושיאנטה, שחגג בגדול את חזרתו לחיים בכמות קיצונית של רליסים.
John Frusciante - Going Inside

שירי השנה
Mercury Rev – The Dark Is Rising
מרקורי רב סבלו בעשור הזה מתסמין האלבומים שאחרי יצירת המופת שלהם, "Deserter's Songs", אלבום שהשיר הזה יכול היה בשקט להיכנס אליו.

The White Stripes – Fell In Love With a Girl
אחד הקליפים המוצלחים של העשור (מישל גונדרי) והפריצה הגדולה של ג'ק ווייט למרכז.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
The Strokes - Is This It, Mercury Rev – All Is Dream

אין תמונה
נקטע אחרי שני אלבומים גדולים. דיוויד בואי

2002

אלבום השנה
David Bowie – Heathen

הראשון משני אלבומים ברצף שהוציא דיויד בואי בתחילת העשור' שהיה אמור להיות יצירתי ופורה במיוחד עבורו, וכלל לראשונה מזה שנים גם סיבוב הופעות גדול. אלא שהטור נקטע באופן מצער בעקבות אירוע לב בהופעה ב-2004 ומאז מגיח בואי רק לעיתים נדירות. ב-Heathen, שהיה האלבום הטוב מבין השניים, חזר בואי לשתף פעולה עם המפיק טוני ויסקונטי, שהיה שותף ליצירות מופת רבות שלו. בואי גם פינק פה בקאברים מעולים לפיקסיז ולניל יאנג ב- I've Been Waiting For You, שהוא לטעמי השיר היפה ביותר בקריירה של יאנג.

שיר השנה
Jonny Cash – Hurt
ג'וני קאש באקט היסטורי לוקח את טרנט רזנור עוד צעד ללב הקונצנזוס בשיר שייזכר כזה שמסכם את חייו של קאש. מתוך סדרת האלבומים המופתית שהפיק לו ריק רובין.

Neil Young – Going Home
הבחירה הכי אישית שלי אולי, שיר שנחשפתי אליו בסיבוב הקיץ של ניל יאנג והקרייזי הורס ב2001-, לצד עוד כמה שירים חדשים, שגרמו לי ולחבר לנסוע באופן ספונטני למופע נוסף במדינה שכנה בשביל לקבל עוד טעימה מהשיר הממכר הזה. שנה אחר כך הוא יצא באלבום "Are You passionate".

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Beck: Sea Change, Yankee Hotel Foxtrot – wilco 2002, Queens of the Stone Age - Songs for the Deaf

אין תמונה
לא זכו לתהודה הראויה. טום ברמן וגאי ואן ניוטן

2003

אלבומי השנה
Tom Barman & Guy Van Nueten – live
טום ברמן מדאוס באלבום הופעה כפול, שלא זכה לתהודה ראויה, המתעד סיבוב אקוסטי שלו ושל הפסנתרן גאי ואן ניוטן עם מבחר משירי "דאוס" וכמה קאברים מוצלחים במיוחד לקלאסיקות כמו "River" של ג'וני מיטשל.

Muse – Absolution
מתיו בלאמי לקח את האהבה שלו לבומבסטיות עוד צעד אחד קדימה ויחד עם שירים מעולים יצר את האלבום הטוב ביותר של מיוז. "Time Is Running Out", היה גם אחד הקליפים המוצלחים של העשור.

שיר השנה
Jane's Addiction - Just Because
ג'יינז אדיקשן התאחדו והקליטו אלבום חדש בלי הבסיסט אריק אברי (שחזר אליהם בסוף העשור) ועם המפיק בוב אזרין ("החומה") והתוצאה היתה דיסק נטול האווירה הקלאסית שלהם אבל עם רצועות רוק מהודקות. זאת הטובה שבהן.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Blur - Think Tank, The White Stripes - Elephant

אין תמונה
גורדון גרהם עם שירים מהיפים שנכתבו בעשור. Lucky Jim

2004

אלבום השנה
Lucky Jim – Our Troubles End Tonight

אחת התגליות הנעימות של העשור, גורדון גרהם מקליט תחת השם "לאקי ג'ים" שירים מהיפים שנכתבו בעשור הזה, כמו "you stole my heart away", "You're lovely to me" והשיא של האלבום "lesbia".

שיר השנה
Arcade Fire – Wake Up
אחד מהמנוני העשור, מאחד מאלבומי העשור. דייויד בואי לא התאפק והצטרף אליהם לאחת הגיחות הפומביות הבודדות שלו בשניום האחרונות, לביצוע חי שגם יצא כסינגל.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Hot Fuss - The Killers, Mark Lanegan – Bubblegum, Franz Ferdinand - Franz Ferdinand

אין תמונה
רזנור יצא מההתמכרויות. Nine Inch Nails

2005

אלבום השנה
Nine Inch Nails – With Teeth
מוזר לחשוב שבמחצית הראשונה של העשור כמעט ולא שמענו מטרנט רזנור. הוא סיים את הסיבוב של "The Fragile" בסוף 2000 ונעלם להתמודדות עם התמכרויות שונות ומחסום בכתיבה. ב-2005 הוא הציג הרכב חדש של NIN וחזר עם האלבום הזה, כשהוא נעזר בריק רובין כיועץ ובדייב גרוהל שתופף ברוב השירים. קטעים בולטים במיוחד הם "The Hand That Feeds" הפופי ו-"Right Where It Belongs".

שיר השנה
Foo fighters - Best of You
דייב גרוהל צורח את עצמו לדעת בשיר מלא תשוקה.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Depeche Mode - Playing the Angel, Gogol Bordello - Gypsy Punks: Underdog World Strike, Deus - Pocket Revolution, Antony and the Johnsons - I Am a Bird Now, Paul McCartney - Chaos and Creation in the Backyard.

אין תמונה
אלבום מטלטל. The Twilight Singers

2006

אלבומי השנה
The Twilight Singers - Powder Burns
אלבום מטלטל של גרג דולי וחבריו, שגם הביא אותם לשתי הופעות מהטובות שידע הבארבי. מומלצים במיוחד "I'm Ready" הפותח ו-"Bonnie Brae". בהמשך אותה שנה יצא גם EP בשם "A Stitch in Time", שכלל קאבר משובח לשירם של מאסיב אטאק "Live With Me", בכיכובו של מרק לנגן שהתארח בהופעותיהם.

Red Hot Chili Peppers – Stadium Arcadium
אלבום כפול של הפפרז עם המון שירים טובים שהמשיכו את גל היצירתיות של פרושיאנטה.

TV on the Radio - Return to Cookie Mountain
להקתו של דייב סיטיק, אחד המפיקים החשובים של העשור (סקרלט ג'והנסון, יה יה יז וגם אביב גפן), כולל הופעת אורח של דייויד בואי בשיר "Province".

שיר השנה
The Strokes – Heart in a Cage
הסטרוקס עם אחד משירי הרוק הטובים של העשור בסוג של מחווה לאיגי פופ.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Johnny Cash - American V: A Hundred Highways, Sean Lennon – Friendly Fire, Thom Yorke - The Eraser , Peeping Tom - Peeping Tom, Isobel Campbell & Mark Lanegan - Ballad of the Broken Seas.

אין תמונה
המשיכו את גל היצירתיות של פרושיאנטה. הצ'ילי פפרז

2007

אלבום השנה
Radiohead - In Rainbows
האלבום שיזכר בעיקר בזכות המהלך השיווקי המבריק של העשור: "שלם כפי יכולתך או רצונך". בלהט ההתלהבות הרבה אנשים שכחו שמהלך כזה יכולה לעשות רק להקה שיש לה קהל גדול ומבוסס ברחבי העולם וקיוו שכך ינהגו גם יתר האמנים. רדיוהד בכל מקרה הרויחו יחסי ציבור בחינם ואנחנו כמה שירים טובים שהצדיקו את המהומה.

שיר השנה
Brett Anderson – Love Is Dead
ברט אנדרסון באלבום סולו ראשון וצנוע שכלל כמה שירים מושלמים.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Iggy Pop - The Weirdness, Neil Young - Chrome Dreams II , Robert Wyatt – Comicopera, Foo Fighters – Echoes, Silence, Patience and Grace, LCD Soundsystem - Sound of Silver, Interpol – Our Love To Admire.

אין תמונה
אקסל בא, ושוב נעלם. Guns N' Roses

2008

אלבום השנה
Guns n' Roses – Chinese Democracy
האלבום הראשון של אקסל רוז מאז 94' ותחת השם "רובים ושושנים" עורר כל תגובה אפשרית מלבד האזנה נקייה לשירים בתוכו. כשמתעלמים מכל מה שסובב את אחת הדמויות המסתוריות של עולם המוזיקה נשארים עם יותר מדי שירים טובים בשביל למחוק אותם.

בהתחלה היה נראה שגם אקסל עושה הכל כדי לקבור את האלבום בלי סיבוב פרומו וקליפים שילוו את צאתו, אבל עכשיו, שנה אחרי, נראה שהוא עשוי לחזור לעניינים עם סיבוב שהתחיל השבוע. רצועות מומלצות: "Prostitute", "This I Love", "Better", "Sorry".

שיר השנה
MGMT - Time To Pretend
MGMT בעזרתו של דייב פרידמן בהמנון אינדי-פופ מרענן.

תופעת השנה - לאונרד כהן
הסיבוב המרגש והמפתיע של העשור. לאונרד כהן חזר לבמות אחרי שנים עם להקה נהדרת לסיבוב פרידה. בנתיים הסיבוב שהתחיל במאי 2008 ממשיך כבר לתוך 2010 בלי כל כוונה להסתיים וכהן מגלה עמידות מופלאה וגם מטפטף שירים חדשים.

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Nick cave & the Bad Seeds – Dig!!! Lazarus Dig!, Portishead – Third, Elbow – The Seldom Seen Kid.

אין תמונה
"קצפת" בשנות האלפיים. Them Crooked Vultures

2009

אלבום השנה
Them Crooked Vultures - Them Crooked Vultures
מפגש הפסגה של ג'ון פול ג'ונס, דייב גרוהל וג'וש הום יצר אלבום רוקנ'רול כיפי במיוחד שמביא סאונד של להקות כמו "הקצפת" לשנות האלפיים.

שיר השנה
U2 – Moment Of Surrender
האלבום הכי מאכזב של U2 עדיין סיפק כמה רגעים מוצלחים. השיר שהיה אמור לרשת את "One" עדיין לא יצא כסינגל, אבל סוגר את הופעות הלהקה בסיבוב המרשים "U2-360".

אלבומים מצטיינים נוספים באותה שנה
Insurgentes - Steven Wilson, The Dead weather – Horehound, Alice in Chains - Black Gives Way to Blue, Soulsavers – Broken.

סיכומי עשור נוספים

הלהיטים שעשו את 2009

סיכום הפופ בשנים 2000-2002, 2003-2005, 2006-2008

סיכום העשור בדאנס 2005-2009, 2000-2004

מטאל ורוק הכבד - רונן צומר

רוק, אלטרנטיב ואלקטרו - צחי בדרה

סיכום העשור של דורון גל: זמרות האיכות

סיכום העשור של מאיה פישר

סיכום העשור של הדר אליקים