דיאנה היא הכוכב הנולד! (תמונת AVI: כוכב נולד)
ים של דמעות ניצחון. דיאנה גולבי | תמונת AVI: כוכב נולד

דיאנה גולבי היא כוכבת נולדת ראויה, מן הראויות ביותר. היא זכתה כי באמת הגיע לה, יותר על עונה שלמה של ביצועים על סף השלמות ומושלמים, ועל הכישרון הגדול והאיכות שהפגינה לאורך כל הדרך, מעט פחות על צמד ביצועי גמר טובים, אבל לא מבריקים.

דיאנה גולבי היא אחת הכוכבות הנולדות הכי מוכשרות בתולדות התוכנית, והחיבור שלה עם לואי להב באלבום הבכורה אמור להיות פנומנלי. מכל הזוכים עד היום, וכבר כתבתי זאת בעבר יותר מפעם אחת, היא הכי מזכירה לי את נינט טייב של ימי ניצנים העליזים. דיאנה היא הנינט החדשה.

הציפיות היו גבוהות

בסיומה של עונה איכותית ביותר מבחינה מוזיקלית - ביצועים, אורחים והתקדמות אישית של חלק מהמתמודדים - הציפיות לקראת הגמר הזה של כוכב נולד הרקיעו לשחקים. ציפיתי שאוהד יהמם אותי, שעידן יגרום לי לבכות ושדיאנה תגרום לי להתאהב בה מחדש. זה לא קרה.

בניגוד לשלבים קודמים בעונה הזו, לא היה אף ביצוע בגמר שניתן להגיד עליו "מושלם" ולתת לו ציון מקסימלי. בשלב הזה, אגב, הסופי, נדרשת מהמתמודדים רמה גבוהה ביותר. הם לא היו גרועים, הם היו טובים, אבל לא התעלו. וכן, גודל המעמד, גודל הציפיות, ההתרגשות וכל הסבר שתתנו יהיה נכון. עדיין, אפשר היה לצפות מהם ליותר.

ערב של ביצועים טובים, אבל לא מעולים

עידן עמדי - "תני לי יד"
הליווי פותח יפה את השיר. עידן מתחיל לשיר בקול מעט רועד. את הבית הראשון הוא איכשהו עובר. בפזמון הראשון עדיין הוא מתרגש. בבית השני הוא נשמע כבר הרבה יותר נורמלי. לפתע הוא שר טוב, זורם, שר באמת. הפזמון השני כבר נשמע כמו שיר אמיתי, כמו שהתרגלנו ולמדנו לאהוב את עמדי.

כהרגלו הוא לא שר בקול גדול, היכולת הווקאלית שלו לא בלתי מוגבלת, אבל תחושת הנואשות שיש לו בקול מצליחה לרגש. אחרי הפזמון שני שוב קטע ליווי ועידן מתקרב לקהל, מצטרף אל הליווי ב"אה אה אה" שר שוב "תני לי יד", נותן צעקה, הפאוזה המסורתית, ואז חוזר לפזמון שקט רק עם גיטרה. זה ביצוע לא רע, נרגש מאוד בחציו, אבל לא מספיק מרגש ולא מספיק מצטיין עבור ניצחון בגמר.
ציון: 8.5

אוהד שרגאי - "לא בוכה" / "יש בזה טעם"
אוהד מתחיל לשיר שקט ויפה, עושה לך משהו כבר מהשורה השנייה. לא ממהר. שר לאט ובנועם. הוא לא בכה, לא נבהל, עלה עם השיר, טיפס איתו למעלה, עד שהגיע הזמן לפרוץ גבוה וחזק אל תוך עיבוד רוק-דאנס-עיברי לידרי עשוי היטב, שכה מאפיין את אוהד שרגאי בעונה הזו, כשהוא מפעיל את הקול הגבוה הדוד ד'אורי שלו בנחישות. כאן הוא כבר בטריטוריה מוכרת, אולי צפויה מדי, לא מפתיעה במיוחד.

זה היה ביצוע מצוין, מדויק, מבריק, נקי ומאוד יפה, הכל טוב ונכון. אבל, וזה אבל גדול, היה חסר בו רגש בסיסי, אמיתי, רגש של בכי. חיכיתי שאוהד ייגע כאן באמת בנשמה, רציתי נורא להזיל דמעה מהשיר הזה, אבל זה לא קרה.
ציון: 9

דיאנה גולבי - "עינייך"
דיאנה נכנסה יפה לשיר הזה, שמרבית הקהל לא מכיר ובקושי יזהה את שם הזמרת המקורית ששרה אותו. אבל דיאנה כל כך טובה וכנראה כל כך סומכת על היכולות שלה, ששמרה את הביצוע לריטה לשלב הבא. היא עשתה מהשיר הזה את בלדת הרוק הדיאנאית הדי רגילה שלה, מסתמכת על הקול החזק והמצמרר, על החיבור האותנטי שלה לסגנון.

היא נראתה מצוין, שרה טוב, והרגע שבו היא עשתה קולות רקע לשתי הגיטרות חשמליות של גיל לואיס ויונתן פריג' היה רגע מיוחד. השיר הזה נשמע כאילו לואי להב עיבד אותו. אי אפשר שלא להאמין לה כשהיא שרה שיר כזה. אי אפשר שלא להעביר אותה שלב.
ציון: 9.5

עידן עמדי - "חלומות אחרים"
שוב הקול של עמדי רועד בפתיחה של השיר. הוא שוב צולח איכשהו את הבית הראשון. שוב הפזמון הראשון כבר יותר טוב. זו בחירה טובה של שיר, כמובן. שוב הבית שני יותר טוב בהרבה, בפזמון השני הוא מתגבר עם הקצב. שר טוב מאוד, אבל לא מצויין, כמו שאנחנו רגילים לקבל מעמדי, שהיתרון שלו על פני השניים האחרים היה ונשאר היכולת שלו לרגש.

בבית השלישי הוא כבר מרגיש בטוח. הוא מחובר לזמר המקורי ולשיר ולאווירה. הטקסט יוצא לו מהפה בצורה מושלמת. את הפזמון הרביעי שר עם הליווי, ואז שר לבד ונותן בסיום קטע חזק. עמדי שר טוב, אבל לא מלוטש. מרגש, אבל עדיין יש בו משהו גולמי, לא מבריק, לא מתעלה עד הסוף.
ציון: 9

דיאנה גולבי - "שביל הבריחה"
דיאנה נהנתה כאן מעיבוד שהזכיר באלמנטים מסויימים שלו את זה של יהודה סעדו ב"שדות של אירוסים", עיבוד שגם קורץ לשיר המקורי של ריטה וגם מדלג קצת מעליו ומשדרג אותו עם מקצב נוסף וה"או או או" במקהלה. דיאנה לא נכנסה טוב לשיר הזה. היא שרה סביר ומעלה, אבל כבר שמענו ממנה העונה ביצועים טובים בהרבה.

מהסי פארט ("אין מקלט בשקט....") היא התחילה לעלות, זרמה עם מה שהכתיב לה השיר, לא השתלטה עליו. העיבוד הזה לא עשה עם דיאנה חסד, כי היא לא הגיעה בו למלוא מיצוי הפוטנציאל שלה. זה היה ביצוע גדול ומעניין, ביצוע של זכייה בגמר, אבל לא מבריק בכלל. האם הוא ביצוע מנצח? בזמן שהביקורת נכתבה ולפי איך שהוא נשמע - לא בטוח.
ציון: 9

>> ריטה מפרגנת לדיאנה גולבי: "היא זמרת ענקית"