אניטה גסין - "עוד נגיע"

גמר כוכב נולד נפתח בביצוע של אניטה גסין, שהחל עם פתיחה שקטה עם פסנתר. אניטה שרה בשקט, מכניסה כבר בהתחלה את הסלסול הקטן,. שרה בית ראשון ופזמון ראשון בבלדה. גם הבית השני הוא בבלדה, שהולכת ומתגברת, בפזמון השני זו כבר בלדת רוק מתחזקת, יפה, שמחה ומחייכת, אופטימית. היא עושה מודולציה יפה בסוף הפזמון, עולה בטון, פותחת את הלוע הגדול שלה ומכה עם הקול הצרוד והחזק לתוך הנשמה. אתה מחגה שהיא תיתן לך עוד סיבוב של בזרקת רגש, אבל הוא מבושש להגיע. כי אחר כך אניטה חוזרת לקטע השקט, וזהו. זה היה כמעט, זה היה ליד. אניטה ריגשה, אבל לא מספיק. זה נשמע כמו חימום למה שבאמת אפשר היה להוציא מהשיר הזה, מהביצוע, מהנאמבר. היה צריך לקצר את החלק השקט, וללכת יותר גדול ויותר חזק על הקטע הרוקיסטי. בקיצור, לא הספקנו להתרגש וזה נגמר מהר מדי.
ציון: 8.5

 

אור טרגן - "אם את עדיין אוהבת אותי"

אור טרגן מפוקס ומדויק מהרגע הראשון, כדרכו. ווקאלית הוא לא מדהים, אבל מספיק טוב כדי להרים את השיר הזה מהיושן היחסי שלו למקום חדש ורענן יותר. בבית השני הקול שלו מתחיל להיפתח והוא מגיע לטונים המרגשים, ואז פותח עוד וזה נהיה טוב ומשכנע מרגע לרגע. הבלדה הפכה לשיר עם קצב-אמצע שנוגע בך מכל הכיוונים – מוזיקלית, רגשית, קולית. בפזמון השני הוא נהדר, ובסי-פארט עוד יותר טוב. בפזמון האחרון הוא חוזר לשקט, כמקובל, ואז הרוך והליטוף שיש לו בקול יחד עם המבט בעיניים עושים את העבודה. פתאום הקצב חוזר והוא מתרומם איתו בגדול. אחלה ביצוע שיש בו כל מה שאפשר לבקש.
ציון: 9.5

 

איטן גרינברג - "אבא"

איטן גרינברג פותח את הלבלדה בשירת הדקלום המוכרת שלו, עם הסלסולים. הוא שר, אפילו יפה, אבל שר בקטן. עם זאת הניואנסים שלו מצוינים, הוא מצליח לחדור ללב. בבית השני גרינברג מתחיל להיפתח, מתחיל לשיר. סוף סוף שומעים אותו גדל, צומח ככל שהשיר מתקדם. בבית השלישי הוא כבר שר באמת, כמו שצריך, נותן ביצוע יפה, שמחבר את השיר של אביתר בנאי למסורת שירי ארץ ישראל מצד אחד, ולסלסולים מזרחיים מצד שני. גרינברג מתייחס לשיר כאל פיוט מהמקורות, עובד נהדר עם העיבוד שמסביבו, וכשהשיר מתחיל מחדש מהתחלה זו כבר מוזיקה אתנית-מזרחית-ישראלית עמוקה ואיכותית, במובן העמוק והאיכותי של המילה. עיבוד מפתיע וביצוע מצוין שהולך איתו יד ביד. בסוף הוא חוזר אל המקור עם הפסנתר, התמים, הילדותי, הרך והענוג. לא בטוח שזה יקנה לו את ההמשך, אבל כשלעצמו הוא מדהים.
ציון: 10

 

אור טרגן - "יסמין"

אור טרגן מתחיל את השיר בישיבה ליד פסנתר ומהצלילים הראשונים של הכלי ושל השירה נולד איזשהו קסם. הוא שר והקהל שר איתו את בלדת הרוק שהפכה להמנון המונים. החיוך שלו למצלמה כובש והוא שר יפה. כשמגיע הפזמון הקול שלו מעט רועד, כנראה מההתרגשות, אבל הוא מצליח לשמור על השיר שלו יברח. השיר כמעט נגמר לו בין השפתיים, אבל הוא מחזיק מעמד. בחלק השני של השיר הוא קם ונצרת פאוזה טבעית. כשמגיע הקטע הרוגש של השיר טרגן מתניע ונותן ביצוע מצוין, זמר פופ מוצלח ששר היטב בלדת רוק, והופך אותה לנוצצת, גדולה, חזקה, מנצחת. שוב מגיעה הצרידות שלו במקום הנכון כדי לפרוט על עוד מיתר בלב וגם סולו גיטרה כפול של שני הגיטריסטים לא מזיק להעצמת נפח של השיר. בסוף טרגן חוזר לפסנתר כדי לסיים במילים האחרונות: "את הכי טובה בעולם". זהו בלי ספק הביצוע הטוב ביותר והמרגש ביותר של טרגן בעונה הזאת.
ציון: 10

 

איטן גרינברג - "אל אותי תקטוף"

השיר הזה מבוסס על השירה של איטן גרינברג על רקע כלי מיתר, כמו רסיטל קלאסי. עונה שלמה אמרו לאיטן גרינברג שהוא מדקלם ולא שר, אז כאן הוא שר מהתחלה, כמעט ללא ליווי, ומוכיח שהוא זמר נפלא. החיבור של השיר המקורי שלו עם תזמורת המיתרים הוא חיבור מקסים שיוצר כמה רגעי קסם לאורך הנאמבר. כשהוא עובר לשיר פרסית נכנסים גם כלי ההקשה והשיר מקבל תפנית אחרת, של נאמבר מוזיקת עולם ראוי. בחלק השלישי נכנס הכסף וגרינברג ממשיך להטיח "גולה סנגם! גולה סנגם!" תוך כדי פתיחת קול חזקה, ששוב מתקשרת עם עולם המוזיקה הקלאסית. בסוף הוא חוזר לקטן ולעברית, ומשלים ביצוע וירטואוזי, אחד היפים והאיכותיים שנראו בכוכב נולד אי פעם, ועוד עם שיר מקורי.
ציון:
10

>> "הפיל הכחול" ובעז שרעבי מפרגנים לאור טרגן על הזכייה עם שירים שלהם

>> אייל גולן עם מירי מסיקה, משה פרץ עם שלישיית הגמר, גידי גוב עם כולם

>> הצביעו למצעד השנתי של mako ערוץ 24 והתחנות האיזוריות